П’ять європейський країн заробили на українському зерні 18 млрд євро
П'ять європейських країн, які ініціювали односторонні торговельні обмеження на постачання української аграрної продукції на свої ринки, імпортували з України сільськогосподарської продукції на суму 7 млрд євро 2022 року, а їхній експорт агропродовольчих товарів збільшився на 18 млрд євро. Про це повідомив міністр аграрної політики і продовольства Віталій Коваль, пише Інтерфакс-Україна.
На логістику експорту українських агротоварів 2022 року довелося витратити 857 млн євро, водночас витрати на експорт зерна зросли до 67 євро за тонну, що принесло користь логістичним компаніям Євросоюзу і сприяло збільшенню податкових надходжень до ЄС. Коваль звернув увагу на те, що Україна є великим ринком збуту для європейських товарів. Від початку війни Україна імпортувала ресурсів для агросектору на 10 млрд євро.
Коли ці країни заявляють, що українське зерно або інші українські агропродовольчі товари негативно впливають на їхні ринки, то тут щось зовсім не сходиться. Позитивний ефект від сільськогосподарського співробітництва буде тільки зростати в міру інтеграції України в ЄС, зміцнення продовольчої безпеки, диверсифікації ринків поставок і захисту від глобальних ризиків, таких як зміна клімату», – зазначив Коваль.
Як писав AgroPolit.com, в Україні спрогнозували майбутнє подорожчання молока. Також можливий президент Румунії хоче заборонити експорт українського зерна.