Сьогодні, 18:01 Політика

Експерти назвали країни, за які Україна воює з рф на агроринку

Завдяки травневим обмеженням ЄС на російську агропродукцію, на світовому ринку сільгоспсировини сформувався поділ: росіяни нарощують експорт до країн Азії та Африки, а українські — до Євросоюзу. Про це повідомляє Delo.ua.

При цьому росіяни сильно демпінгують: наприклад, соняшникову олію продають із дисконтом до $50 до української, а соняшниковий шрот — $15-20. Через це у поточному сезоні українським аграріям варто максимально диверсифікувати канали експорту. Даний процес вже запущений, і його перебіг залежатиме від світової кон'юнктури та можливостей України здійснювати постачання сільгосппродукції на три основні континенти, де чекають українське зерно.   

Головні ринки Євросоюзу, на розвитку та збереженні торгівлі з якими має зосередитись Україна — Іспанія, Нідерланди і Італія. Головна торгівельна стратегія щодо Іспанії — не перегріти цей ринок надмірним експортом з України.

У вересні 2024 року іспанські фермери вже протестували проти українського зерна, тому важливо не допустити торгівельного протистояння, як це сталося з рядом східноєвропейських країн за минулі два роки.

Інший традиційний імпортер кукурудзи з України — Нідерланди. До великої війни країна купувала навіть більше цієї культури, ніж Іспанія, на рівні 2 млн т на рік.

Як писав AgroPolit.com, в Україні затвердили Стратегію розвитку агросектору до 2030 року. Також в Україні аграрії недоотримали 30% врожаю картоплі.

в