9 листопада 2024, 09:01, Фінанси

44% купують найдешевші продукти без урахування якості

44% українців частіше намагаються купувати найдешевші продукти харчування, без з огляду на їхню якість. Такими є результати соціологічного опитування, яке проводилося соціологічною службою Центру Разумкова з 20 по 26 вересня 2024 року.

45% опитаних частіше дозволяють собі купувати якісніші продукти, навіть якщо вони дорожчі. Серед них лише 15% є тих, хто відповідає, що ледве зводять кінці з кінцями та 81% серед тих, хто відповідає що живуть забезпечено.

За даними опитування, після початку повномасштабної війни зросла частка громадян, які відповідають, що ледве зводять кінці з кінцями, грошей не вистачає навіть на необхідні продукти –з 9% у червні 2021 до 12% у вересні 2024 року.

Зросла частка тих, хто відповідає, що живе забезпечено, але зробити деякі покупки поки що не в змозі (купити квартиру, автомобіль – з 6% до 9%), але зменшилася частка тих, хто відповідає, що їхній родині загалом на життя вистачає, але придбання речей тривалого користування, як-от меблі, холодильник, телевізор, вже викликає труднощі – з 44% до 41%).

Порівняно з 2005 роком з 38% до 54% ​​зросла частка громадян, які основну частину коштів одержують за рахунок заробітної плати та з 38% до 29% зменшилася частка тих, хто живе переважно за рахунок пенсії, стипендії, грошової допомоги або аліментів.

Як писав AgroPolit.com, Україна хоче постачати агропродукцію на нові ринки. Також Зеленський своїм підписом продовжив строк оформлення невитребуваних паїв до 2028 року.

в