Вчора, 08:32 Тваринництво

Експерти розповіли, як зменшити збитки свинарства в Україні

За словами експертів, можливим шляхом мінімізації збитків від ліквідації свиней, що захворіли АЧС, міг би стати дозвіл профільного відомства на переробку м’яса забитих свиней на консерви. Про це повідомляє Delo.ua.

Фахівці вважають, що якби подібна держпрограма стартувала, галузь могла б на 30-40% зменшити прямі збитки. Поки посадовці аналізують ситуацію та збирають пропозиції щодо поліпшення ситуації шляхом зміни нормативних документів.

Поголів’я свиней, вартість живця свиней, ціни на свинину в магазині — показники, які залежать від стану економіки воюючої країни. Свинарство в господарствах населення занепадає, що є головною причиною зменшення кількості свиней в Україні.

До повномасштабної війни поголів’я свиней ніколи не скорочувалось через АЧС на десятки відсотків. За словами експертів причина зменшення поголів'я свиней – соціально-економічна.

Стабільно в умовах війни можуть працювати лише промислові свинокомплекси, віднесені до стратегічних підприємств і з правом бронювання частини військовозобов’язаних. Господарства населення, які вирощують 35-40% свиней в Україні, масово зупиняються. Доглядати за десятками тварин в сільських умовах під силу переважно чоловікам, і їхня мобілізація швидко призводить до зупинки присадибного свинарства.

Як писав AgroPolit.com, Україна втратить половину поголів'я свиней за рік через блокування вакцини проти АЧС. Також Українські свинарі виступають проти застосування в’єтнамської вакцини проти АЧС.

 
в