17 вересня 2024, 13:30, Фінанси

Експерт розповів, як економічне бронювання в Україні вплине на дефіцит кадрів

Дефіцит кадрів – це головний виклик для промислових підприємств України, адже зараз вони стикнулись із ситуацією, коли не можуть збільшити виробництво через нестачу працівників. Про це заявив генеральний директор «Метінвесту» Юрій Риженков, повідомляє Forbes.

Він пояснив, що підготовка спеціаліста зазвичай займає 2-3 роки. За його словами, економічне бронювання, яке пропонують чиновники, не вирішить проблему з дефіцитом кадрів, а лише розділить суспільство.

Раніше з’явилася інформація, що в Офісі президента відмовилися від ідеї «економічного бронювання», яка передбачає бронювання тільки для українців з високими зарплатами. Такий підхід викликав хвилю критики серед військових, експертів і інших громадян.

Мобілізувати чоловіків на великому прозорому підприємстві набагато простіше. Економічне бронювання несе політично-соціальні ризики і може розділити суспільство. Багато працівників, які заробляють від 15 до 30 тисяч грн. Вони вже не підпадають під економічну бронь, але є дуже важливими для нас. Тому саме по собі економічне бронювання проблему не розв’яже: має бути комплекс рішень, який дасть змогу економіці функціонувати й водночас залучати достатньо людей в армію», – зазначив Риженков.

Як писав AgroPolit.com, в Мінагро пояснили, як забронювати працівників філій агропідприємств через Дію. Також в Україні представники бізнесу підтримали економічне бронювання, але є нюанси.

в