22 серпня 2024, 13:17, Земля

Державний земельний банк: ФДМУ завершив корпоратизацію оператора із розпорядження державними землями сільськогосподарського призначення

Фонд державного майна України завершив процес корпоратизації ДП «Фонд аграрних інвестицій», створивши на його основі ТОВ «Державний земельний банк». Про це повідомив Віталій Коваль, голова Фонду державного майна України, пише AgroPolit.com.

Мова йде про першого державного оператора земель сільськогосподарського призначення. Новостворене товариство на 100% належить державі. Це необхідний фінальний етап у реалізації проєкту «Земельний банк» перед офіційним запуском перших онлайн-аукціонів з оренди державних земель.

«Ми пройшли значний шлях з реформування ринку державних земель. Від нормативно-правових змін і створення першого оператора «Земельного банку» до перереєстрації першого пулу земель і корпоратизації підприємства. Це унікальний досвід для України, адже вперше державне підприємство перетворилося на ТОВ, стовідсотковим власником якого є держава», — зазначив Віталій Коваль.

Створення ТОВ «Державний земельний банк» є важливим кроком у реформуванні управління державними землями. Реалізація проєкту «Земельний банк» має на меті суттєво підвищити ефективність використання державних земель, збільшить надходження до державного бюджету, із якого фінансуються Сили оборони України, та створить прозорі умови для всіх учасників ринку.

Механізм користування земельними ділянками кардинально змінюється. Замість 1% від нормативно-грошової оцінки за постійне користування, тепер орендна ставка складе 12%. Це збільшить надходження до бюджету щонайменше у 12 разів», — зазначив Ярослав Ярославський, керівник ТОВ «Державний земельний банк».

Як відбуватиметься здача в оренду державних земель на платформі Prozorro.Продажі – детально читайте про це в ексклюзивному інтерв’ю AgroPolit.com генерального директора ТОВ «Державний земельний банк», керівника проєкту «Земельний банк» Ярослава Ярославського.

Як писав AgroPolit.com, в Україні продають інститут землеустрою за 5 млн грн. Також в Україні створюють нове держпідприємство, щоб заробити мільярд

в