19 липня 2024, 18:01, Фінанси

В ТЦК пояснили, чому з бронюванням працівників виникли труднощі

Із бронюванням працівників на підприємствах України масово виникають складнощі – проблема полягає в тому, що роботодавці роками порушують правила військового обліку та приймають на роботу військовозобов'язаних працівників, але звіряння персональних даних найманих працівників майже не застосовують. Про це заявила представниця ТЦК Лариса Козак.

Вона зазначила, що роботодавці ігнорують постанову Кабміну №1487 та беруть на роботу військовозобов'язаних осіб. Цей документ діє три роки, але при цьому підприємства не перевіряють військово-облікові документи працівників.

Лариса Козак додала, що роботодавці та працівники повинні проводити звіряння своїх даних один раз на п'ять років. При цьому на підприємствах критичної інфраструктури звіряння слід робити частіше – щороку. На даний момент ці вимоги не виконуються, тому з бронюванням працівників виникають проблеми.

Після посилення мобілізаційного законодавства у працівників, які бажають отримати бронювання від мобілізації, виникають труднощі, оскільки у їх військово-облікових даних містяться неточності, що в результаті позбавляє їх права на бронь.

Козак наголосила, що роботодавці масово направляють працівників до ТЦК. Втім, отримати бронювання можуть лише військові облікові документи, що мають діючі, без порушень військового обліку.

Кабінет міністрів України суттєво розширив повноваження та обов'язки роботодавців щодо сприяння мобілізаційним заходам. Роботодавці відіграють ключову роль в інформуванні та доставці повісток своїм працівникам, які підлягають мобілізації.

В Україні вже зафіксовано випадки, коли роботодавцям нарахували штрафи за військовозобов'язаних працівників. Наприклад, один із керівників ТОВ був покараний адміністративним порушенням за те, що він не забезпечив явку працівників у ТЦК.

Як писав AgroPolit.com, стало відомо, коли запрацює економічне бронювання. Також Україна отримає менший урожай, ніж планувалося.

в