Експерти розповіли, чи можна продати земельну ділянку без особистої присутності власника
За словами експертів, земельну ділянку сільськогосподарського призначення можна продати за дорученням. Про це пояснили Фахівці приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини.
Якщо власник землі відсутній, договір купівлі продажу від його імені та в його інтересах укладає довірена особа.
Підстава – довіреність, що засвідчена:
- українським нотаріусом у будь-якому регіоні України на блакитному бланку із внесенням до реєстру доручень;
- офіційним державним представництвом України за кордоном (консульство / посольство);
- іноземним нотаріусом з обов’язковим перекладом та апостилем.
Слід зазначити, що з 1 липня 2021 року стартував перший етап земельної реформи. Було скасовано відповідний мораторій, який діяв ще з березня 1992 року, та дозволено продаж землі в Україні. Таким чином, громадяни України (фізичні особи) отримали змогу придбавати до 100 гектарів.
Від 1 січня 2024 року стартував другий етап земельної реформи: земельні ділянки можуть придбати не лише фізичні особи, а і юридичні, при цьому обсяг власності може становити не 100 га, а аж 10 тисяч га.
Землями сільськогосподарського призначення визнаються землі, надані для виробництва сільськогосподарської продукції, здійснення сільськогосподарської науково-дослідної та навчальної діяльності.
Як писав AgroPolit.com, Данія та Україна почали разом розвивати експортну логістику. Також Верховна Рада прийняла за основу закон про захист інтересів власників паїв.