29 жовтня 2016, 12:32, Політика

"Батьківщина" підготувала програму розвитку села - презентує на всеукраїнському селянському віче

В Києві "Батьківщина" розпочала Всеукраїнське селянське віче. Про це повідомляє AgroPolit.com.

Зібралося близько 7 тис. людей. Серед них депутати, аграрії, політики, представники громадських, селянських організацій, фермери, сільські та селищні голови, депутати місцевих рад.

"Ми зібралися сьогодні для того, аби допомогти українському селу вистояти. Подивіться, що сьогодні відбувається в ньому: спецрежим відміняють, ринок землі хочуть "пропхати" в умовах безгрошів'я села і так далі. Саме тому ми сьогодні презентуємо програму розвитку села", - говорить у коментарі AgroPolit.com заступник голови аграрного комітету, народний депутат від "Батьківщини" Вадим Івченко.

За словами президента АФЗУ Івана Томича, підстав для віче декілька.

Виконання наших вимог Селянського Віче від 15 березня 2016 р., рішення Ради АФЗУ від 12 вересня 2016 р. виконується в неповній мірі. Вимоги продовження мораторію на купівлю – продаж сільськогосподарських земель до 2021 р. (на 5 років) парламентарі прийняли лише на 1 рік. Щодо оподаткування сільськогосподарських товаровиробників (законопроект № 3851-1) навіть не ставиться на розгляд ВРУ. Законопроект про єдиний фермерський податок не розглядається. В той же час олігархами пропонується новий законопроект № 5225, яким передбачається оподаткування всіх власників ОСГ, приватних землевласників додатково за кожний гектар 300 грн. Комітет ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин, всупереч нашій позицій, підтримав законопроект № 4010–а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис)» та готується до його прийняття Верховною Радою. Із обіцяних Урядом 5,5 млрд грн державної підтримки селянам через Укрдержфонд влада планує всього 25 млн грн та 40 млн грн із спец фонду (що малоймовірно). Це посміх на 38 тисяч фермерських господарств, 4,2 млн власників ОСГ та 1000 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів", - говорить він.

в