27 січня 2024, 13:01, Фінанси

Гроші та бюрократія: стали відомі справжні причини протестів європейських фермерів

У ряді європейських країн розпочалися масштабні протести фермерів через бюрократичні складнощі та зміну політики Євросоюзу. Про це повідомляє Bloomberg.

Поштовх ЄС до нових екологічних норм викликав значну негативну реакцію минулого року, а відмова з боку фермерів призвела до пом’якшення початкових пропозицій з боку виконавчої влади ЄС, в тому числі щодо закону про відновлення природи. Також поразка очікувала план, що передбачав подвійне скорочення використання пестицидів до 2030 року.

Ультраправі партії намагалися використати негативну реакцію на європейські закони, щоб захистити навколишнє середовище та скоротити субсидії, і очікується, що вони досягнуть успіхів на виборах до Європарламенту, які відбудуться в червні.

Стратегічний діалог, який розпочав Євросоюз, включатиме фермерів, кооперативи, агробізнес, громадянське суспільство та фінансові установи з метою вироблення спільних рішень до літа. Близько 30 представників аграрного сектору та наукових кіл вже приєдналися до запущеної ЄС ініціативи.

З 2014 року Євросоюз витратив 2,5 млрд євро на заходи, пов’язані з кризою, для підтримки фермерів і виділив понад 260 млрд євро у свій величезний сільськогосподарський фонд на 2023 – 2027 роки, що становить приблизно одну третину загального бюджету ЄС.

Як писав AgroPolit.com, президент Єврокомісії намагається вгамувати гнів протестуючих фермерів. Також Єврокомісія має продовжити лібералізацію для української аграрної торгівлі

в