9 жовтня 2023, 17:18, Земля

Середня ціна гектару землі за два роки вільного ринку не дотягує навіть тисячі доларів

Середня ціна на гектра сільскогосподарської землі після відкриття ринку землі складає 35,3 тис. грн. Про це повідомив в. о. Голови Держгеокадастр Дмитро Макаренко. 

AgroPolit.com порахував, скільки це буде сьогодні у перерахунку на долари  (з розрахунку 38.215 грн за один долар) – $ 923,72. 

«З моменту скасування мораторію на відчуження земель сільськогосподарського призначення (1 липня 2021 року) станом на сьогодні всього за договорами купівлі-продажу відчужено 79 690 земельних ділянок загальною площею 249,8 тис. гектарів.  Середня вартість відчужених земельних ділянок становить 35,3 тис. грн за 1 гектар», – заявив він під час пресконференції «Результати реалізації державних та комунальних земель: два роки роботи земельних онлайн-аукціонів».

Він ще раз наголосив, що основною метою запровадження ринку земель було надати можливість громадянам вільно розпоряджатися своєю власністю, а щоб уникнути маніпуляцій та боротися як з міфами, так і реальними загрозами були встановлені конкретні запобіжники, зокрема поетапність проведення земельної реформи, а також обмеження стосовно площі земель. І ці запобіжники, як показав час, спрацювали.

За словами в. о. Голови Держгеокадастру, динаміка, яку зараз демонструє ринок, доволі передбачувана, враховуючи нинішню ситуацію в країні.

У 2023 році середня ціна на земельні ділянки, на які поширювався мораторій, при відчуженні за договором купівлі-продажу найвища в Івано-Франківській (72,3 тис. грн/га), Львівській (51,3 тис. грн/га), Тернопільській (50,9 тис. грн/га) областях, а найнижча – у Херсонській (28,6 тис. грн/га) та Запорізькій (28,8 тис. грн/га) областях», – каже він.

Нагадавємо, що купівельна ціна землі встановлюється за домовленістю сторін, але не може бути меншою за її нормативну грошову оцінку. Наразі розмір НГО сільськогосподарських земель (рілля) СТАНОВИТЬ від 21,4 тис. грн за 1 га у Житомирській області до 33,6 тис. грн за 1 га у Черкаській області та відображають безпосередньо «якість» ґрунтового покриву регіону у застосуванні до сільськогосподарського виробництва.

Нагадаємо, нещодавно в Україні почав діяти закон, який запускає процес передачі державних земель Фонду держмайна України. Як це відбуватиметься читайте у матеріалові. 

в