25 вересня 2023, 13:27, Харчова безпека

Новий голодомор: правозахисники збирають докази для ще однієї міжнародної справи проти путіна

Українські прокурори разом з правозахисниками працюють над документуванням випадків використання російськими окупантами голоду як зброї війни для передачі доказів у Міжнародний кримінальний суд. Про це повідомляє The Guardian.

Мета роботи полягає в тому, щоб суд міг висунути звинувачення путіну. За словами юристів, спроба вчинити голод проходила в три етапи. На першому українські міста були обложені, а постачання продовольства припинено.

Друга фаза включає знищення запасів їжі та води, а також джерел енергії по всій Україні під час бойових дій. Такі міста, як Миколаїв, залишилися без питної води на початку повномасштабної війни після того, як російські війська захопили насосну станцію, яка її постачала.

Третій елемент – це спроби рф обмежити експорт українського продовольства. Правозахисники стверджують, що бачили, як рф атакувала зернові комплекси на Дунаї та погрожувала цивільним кораблям в Чорному морі. Наприкінці липня та на початку серпня було знищено 270 тис. т аграрної продукції.

Серед задокументованих випадків – загибель 20 мирних жителів у Чернігові рано вранці 16 березня 2022 року, коли російські осколкові бомби вибухнули біля супермаркету в місті, де українці стояли в черзі за хлібом і продуктами.

Як писав AgroPolit.com прем’єр-міністр обіцяє розмінувати аграрні землі України за три роки. Також аграрії в Україні вже використовують 120 тис. га розмінованих земель

в