16 травня 2023, 10:52, Рослинництво

Світовий дефіцит кави: зерна Робусти подорожчали найбільше за 12 років

На цьому тижні кавові зерна Робусти, з яких роблять розчинну каву, еспресо та мелені суміші, досягли найбільшої оптової ціни за дванадцять років. Про це пише Bloomberg.

Шанси на скорочення глобального дефіциту Робусти виглядають невисокими. В’єтнам — найбільший виробник у світі — ймовірно, зібрав найменший урожай за чотири роки після того, як фермери зосередилися на посадці більш прибуткових культур, таких як авокадо та дуріан, щоб впоратися з бурхливими витратами на добрива після початку повномасштабної війни рф проти України.

Бразилія, другий за величиною виробник цього сорту, постраждала від посухи, а також є занепокоєння, що виробництво в Індонезії може постраждати після сильних дощів. Незважаючи на ці перешкоди, за перші шість місяців поточного сезону було експортовано більше бобів робусти в усьому світі порівняно з останніми трьома роками — просто недостатньо швидко, щоб задовольнити більші потреби.

Згідно з даними Міжнародної організації кави, поставки з жовтня по березень були приблизно на 4% вищими, ніж за той самий період 2021 – 2022 років. За словами аналітиків, попит настільки сильно відійшов від дорожчої кави, що ринок не задовольняється більшим експортом робусти.

Як писав AgroPolit.com, експерти агроринку назвали причину різкого підвищення ціни на яблука. Також Україна через війну в 16 разів скоротила виробництво рису.

в