27 квітня 2023, 16:47, Харчова безпека

У Держпродспоживслужбі оцінили, наскільки об’єктивні претензії країн ЄС до якості зерна з України

Т. в. о. голови Держпродспоживслужби Ольга Шевченко розповіла, наскільки об’єктивні претензії країн Євросоюзу до українського зерна, бо зараз там скаржаться на ГМО, залишки пестицидів та інші недоліки. Про це вона розповіла в ексклюзивному інтерв’ю Latifundist.com.

«У нас вистачає політичних моментів. Між нашими державами продовжуються перемовини. Говоритиму з точки зору безпечності нашої продукції. Навіть не якості, бо за неї відповідає виробник. Україна є членом Європейської системи швидкого оповіщення про харчові продукти і корми RASFF.  Якщо з'являються випадки, коли потрапляє продукція, що викликає ризики — інформація швидко нам доноситься», – зазначила Ольга Шевченко.

Вона підтвердила, що Україна отримує нотифікації, однак, за її словами, не існує країн, яким би їх не надсилали. Серед реальних проблем, які інколи виникають, Ольга Шевченко назвала збій технології, людський фактор та неналежні умови транспортування.

Голова Держпродспоживслужби зазначила, що цифри показують необ’єктивність нападків на якість продукції, бо в 2021 році Україна отримала 15 нотифікацій, а в 2022 році їх кількість скоротилася до семи. Тому навіть в умовах війни безпечність української агропродукції зростає.

Як писав AgroPolit.com, в Україні готуються до запуску ринку ГМО-продукції. Також у Держспоживслужбі розповіли, що бажають змінити в законодавстві.

в