За більшість аграрних перевезень Україні не доведеться сплачувати турецьке мито
Більша частина української аграрної продукції, яку експортують до Туреччини, продовжить надходити туди за нульовою ставкою мита на імпорт. Про це розповіли в Міністерстві аграрної політики і продовольства України.
Зазначимо, що з 1 травня цього року Туреччина хоче відновити мито для експортерів з усіх країн, яке стосується імпорту ключових зернових культур. Його рівень складає 130%. Накладатимуть збір на пшеницю, сорго, овес, жито, кукурудзу та ячмінь.
Туреччину відносять до найбільших імпортерів української пшениці. Мито не стосується більшої частини зерна з України, тому що в основному таку продукцію ввозить до Туреччини, щоб в подальшому її продати в третіх країнах, а за таку операцію сплачувати не доведеться.
У Туреччині передбачили відразу два митних режими, що стосуються імпорту. Перший розповсюджується на продукцію, яку використовують для внутрішнього споживання. Уряд Туреччини для такої продукції оголошував тимчасову ставку мита на рівні 0%. Зараз час дії пільгового режиму закінчився, чому влада і вирішила повернути ставку у 130%.
Другий режим введено для продажу в треті країни і в такому разі мито сплачувати не доведеться. Справа в тому, що в такому випадку товари залишають країну після переробки, або навіть без неї.
Як писав AgroPolit.com, Туреччина запроваджує мито на зерно. Також G7 виступає за продовження зернової угоди.