15 червня 2022, 18:00, Торгівля

Стартувала робота над відновленням торгівлі агропродовольством між Україною та Африкою

Інститут світової торгівлі (WTI) Бернського університету розпочав співпрацю із Богданом Костецьким у ролі консультанта, щодо допомоги відновлення торгівлі агропродовольчими товарами між Україною та Африкою. Про це повідомляє пресслужба інституту.

«Пан Костецький є операційним партнером Barva Invest у Києві, з тривалим досвідом роботи в міжнародній торгівлі українськими зерновими та олійними культурами. Богдан діятиме в рамках проекту «Відновлення порушених харчових шляхів торгівлі Україна – Африка», започаткованого під егідою фінансованої програми ЄС Horizon 2020 «Making Agricultural Trade Sustainable» (MATS)», – ідеться у повідомленні.

Зазначається, що цей проєкт буде успішним, якщо сприятиме відновленню перерваної через війну в Україні торгівлі сільськогосподарською продукцією.

Для отримання додаткової інформації та/або пропозицій щодо допомоги у реалізації проєкту просять писати Крістіану Хеберлі (Christian.Haeberli@wti.org) або Богдану Костецькому (bogdan.kostetsky@gmail.com).

Інститут світової торгівлі (WTI) є провідною академічною установою, яка займається вивченням, навчанням та дослідженням у сфері регулювання міжнародної торгівлі та інвестицій, глобалізації економіки та стабільності.

Як центр передового досвіду Бернського університету, з міжнародним та міждисциплінарним фокусом, ми досліджуємо взаємозв’язки між галузями права, економіки та політичних наук, у тому числі для конкретних програм стимулювання торгівлі та інвестицій. WTI є одним із 14-ти партнерів проєкт «Horizon 2020», що фінансується ЄС, а саме програми «Забезпечення стабільності сільськогосподарської торгівлі» (MATS). MATS – це 3,5-річна програма, яка закінчується в грудні 2024 року.

До неї входять партнери з широким спектром знань і компетенцій, значним і багаторічним досвідом, а також широким географічним розповсюдженням у Європі та Африці. Програма спрямована на визначення ключових важелів для змін у сільськогосподарській торговельній політиці, які сприяють позитивному та зменшенню негативного впливу торгівлі на сталий розвиток і права людини. Роль MATS/WTI у цій програмі полягає у виявленні та дослідженні «зламаних» українсько-африканських продовольчих шляхів торгівлі через вторгнення Росії в Україну.

Починаючи з дослідження торгівлі продовольчими товарами до і після 24 лютого 2022 року, вона оцінюватиме, по-перше, чи зможуть українські (або африканські) трейдери знову постачати ці продукти.

По-друге, якщо цього не зробити, чи зможе нова фінансована програма ЄС «Управління кризою» (чи інша) компенсувати втрату українського експорту агропродовольчої продукції. Програма також визначить альтернативних експортерів, які вже постачають нові агропродовольчі товари в Африку під час війни. Важливо, що проєкт також розглядає потенційний вплив цих подій на конкуруюче сільськогосподарське виробництво в Африці.

Нагадаємо, що у Світовій організації торгівлі вважають, що криза з експортом українського продовольства через розв'язану війну росії в Україні може спровокувати голодні бунти у бідних країнах Африки. 

 

в