22 листопада 2021, 07:30, Харчова безпека

Здорожчання продуктів харчування може призвести до продовольчої кризи в Україні — експерт

Сьогодні в Україні відбулося суттєве здорожчання продовольчих продуктів, зокрема соціальних, що може спровокувати настання не лише енергетичної, але й продовольчої кризи. Про це заявила віцепрезидентка НААН, академік Ануш Балян, інформує пресслужба Академії наук.

На думку науковиці, виробникам через енергетичну кризу доводиться підвищувати ціни, і дехто грає на спекулятивних опціях.

«Кілограм гречки вже здорожчав на 17,5%, рису — майже на 28%, манної крупи — на 17,3%. На 20-22% зросла вартість хліба. Сезон цукроваріння лише розгортається, а вартість цукру вже підскочила на 27-30%. До 45-50 гривень за десяток зросла вартість яєць у магазинах, і це тільки проміжний показник. Але і цей стрибок не настільки разючий, як ціни на олію, яка здорожчала на 67%», — зазначила вона.

За словами Балян, низку вітчизняних харчових продуктів переважно вивозять за кордон, і це також зумовлює підвищення цін на внутрішньому ринку. Зокрема, Україна експортує близько 80 тис. т. меду, що становить понад 90% від його виробництва. Відтак вартість цього продукту для українців сягнула 400 грн за 1 л.

Ми, аграрії, переймаємося тим, щоб на тлі здорожчання електрики та газу прийдешня зима ще й не була голодною. Насамперед для українців, чиї доходи вже з'їдають ціни, що стрімко зростають», — резюмувала віцепрезидентка НААН.

Нагадаємо, що експерт вважає, що продуктова криза у Європі вдарить про цінах на продукти в Україні.

 

в