Озвучено ключові функції місцевих органів влади з розпорядження землями в ОТГ
Вперше за новітню історію України закон 1423–ІХ (проект №2194) дав повноцінний механізм контролю землі на місцях об'єднаній територіальній громаді. Про це під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30» розповів міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.
За його словами, ОТГ формує власний орган контролю і стежить за ситуацією без участі органів Держгеокадастру.
«Громада інтегрується до геопорталу відкритих даних (НІГД) з правом отримання доступу до всіх відкритих джерел інформації, які є в Державному земельному кадастрі, податковій службі та Міністерстві юстиції. Інформація подається в режимі реального часу», – повідомив Роман Лещенко.
Міністр додав, що окремо можна отримати інформацію про те, що вирощується на ділянках, скільки є вільної землі, скільки займають луки, пасовища, сіножаті і т.д.
Якщо представники громади бачать, що на локальному рівні не виходить вирішити питання з регіональними елітами чи місцевими посадовцями, якщо блокуються документи та рішення – у цьому випадку може допомогти держава через механізм відповідного контролю у Держгеокадастрі, який має відповідні повноваження», – заявив Лещенко.
За словами Лещенка, вся інформація про тих, хто отримував землю на безоплатній основі або в інший спосіб інформація буде відкрита і оприлюднена. Це дасть змогу відпрацьовувати питання через правоохоронні органи.
Якщо виникнуть питання, з точки зору прав на землю чи справедливості оподаткування – це також може вирішуватися на місцевому рівні. Варто зауважити, що держава бере на себе зобов'язаність вивести близько 8 млн га з тіньового обробітку, шляхом встановлення мінімального податкового зобов'язання на 1 га землі незалежно від її організаційно-правової форми. Це буде реалізовано найближчим часом і місцеві громади отримають додаткові надходження до своїх бюджетів», – повідомив Роман Лещенко.