друкувати


Озвучено основні положення законопроекту про земельну децентралізацію №2194

20 березня 2021, 07:30

Основним положенням законопроекту про земельну децентралізацію №2194 є передача земель державної власності, які розташовані за межами населених пунктів, територіальним громадам. Про це у блозі на АgroРolit.com написав народний депутат, голова підкомітету з питань удосконалення структури державного управління в сфері агропромислового комплексу Олег Тарасов

«Чи не найголовнішою його зміною є передача земель державної власності, які розташовані за межами населених пунктів, територіальним громадам. Нарешті у громад з’явиться додатковий земельний ресурс, який вони зможуть використовувати на свою користь. Розпорядження цими ділянками з боку Держгеокадастру неодноразово критикувалося у політичних та юридичних колах, оскільки зарекомендувало себе не надто позитивно», – зазначив Тарасов.

За його словами, такий механізм управління був неефективним та провокував різноманітні зловживання з боку чиновників.

Тепер же громади безпосередньо на місцях через свої органи зможуть самостійно визначати долю таких ділянок. Поряд з цим проєкт пропонує новий, зрозумілий порядок встановлення і фіксування у Державному земельному кадастрі меж громад.Водночас здійснення державного контролю за використанням та охороною земель буде надано ОДА та виконавчим органам сільських, селищних, міських рад. При цьому таке рішення зможуть ухвалювати самі згадані органи. Якщо у них не буде достатньо коштів на здійснення таких функцій, то органи можуть і не переймати на себе нові повноваження», – додав він.

Читати до теми: Війна за ринок землі – законопроєкт №2194 відправили на повторне друге читання.

Земельна децентралізація та  продаж земельних ділянок через електронні аукціони: Верховна Рада розглядає два законопроєкти, без яких реалізація земельної реформи та відкриття ринку землі сільгосппризначення здається неможливою.