16 грудня 2020, 17:00, Агрохімія

У Держпродспоживслужбі нагадали про правила зберігання пестицидів взимку

Правильне зберігання залишків засобів захисту рослин взимку забезпечить їх якісне й ефективне застосування в новому сезоні. Про це повідомляє прес-служба Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області.

В Держспоживслужбі нагадали: вимоги щодо зберігання пестицидів та агрохімікатів у складах встановлені державними санітарними правилами ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві». 

В першу чергу важливо не допускати перемерзання пестицидів, особливо тих, які виробляються у рідкій формі. Перемерзання може не тільки зменшити ефективність ЗЗР, а й спричинити опіки рослин, на яких вони застосовуються та негативно впливати на навколишнє середовище.

Не варто використовувати препарат, який після перемерзання розшарувався або кристалізувався. Також не потрібно використовувати пестициди, в яких після перемерзання в каністрі випадає опад. 

Задля забезпечення нормального зберігання пестицидів у зимовий період їх потрібно зберігати в обладнаному опалювальному складі із температурним режимом щонайменше в 5°C. Звісно, не усі пестициди будуть замерзати навіть при температурі 0°C, оскільки вони містять в собі різні допоміжні речовини, температура замерзання яких нижче зазначеної температури.

Згідно зі СНіП 11‑108‑78 «Склади сухих мінеральних добрив та хімічних засобів захисту рослин» у холодну пору року температура повітря у таких складах повинна триматися на рівні 8–10 °C, відносна вологість — не перевищувати 75%. Виробники ЗЗР радять зберігати їх продукцію у щільно закритих оригінальних упаковках і не використовувати тару з-під хімікатів повторно.

У разі відсутності опалення на складі, його варто підготувати до зими. Максимально утеплити та заробити усі протяги окрім вентиляції. Розмістити усі препарати на стелажі або палети. Ближче до дверей та стін складу розмістити препарати, що мають тверду препаративну форму, таку як розчинні порошки чи гранули, вони легше переносять дію низьких температур. Рідкі препарати варто розмістити в середині складу і подалі від підлоги. Також варто врахувати те, що порошкоподібні пестициди зазвичай зберігаються у водорозчинних пакетах, які не терплять заморожування і можуть лопнути, що призведе до пошкодження упаковки та вивільнення небезпечної речовини.

Зимою не варто перевозити рідкі пестициди не ознайомившись з умовами температурного режиму препарату, зазначеному на етикетці, оскільки це може призвести до замерзання препаратів.

Паспортизація складу здійснюється щорічно. Зберігання пестицидів на непаспортизованих складах заборонено.

Нагадаємо, спрощений ввіз  пестицидів та хімікатів в Україну дозволить аграріям підняти врожайність.

в