1 жовтня 2020, 18:00, Корупція

Названо умову знищення корупції у земельних відносинах

Впровадження земельної децентралізації, передбачене законопроектом №2194, допоможе зняти гостроту питання про корупцію в земельних відносинах. Про це під час круглого столу «Земельна децентралізація як частина нової економічної стратегії для України», організованої Київською школою економіки (KSE), заявив голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко.

«Децентралізація земельних ресурсів призведе до знищення монопольного державного органу, де посадова особа розпоряджається мільйонами гектарів землі. Законопроект №2194 — це нова земельна конституція для нашої держави», – сказав Лещенко.

На його погляд, Україні необхідно провести децентралізацію не тільки земельних, а й водних і лісових ресурсів. І, звичайно, позбавити Держгеокадастр таких специфічних функцій як експертиза, регуляція землеустрою і т. д.

Замість цього Держгеокадастр повинен здійснювати лише сервісну функцію по наповненню кадастру, формування національної інфраструктури геопросторових даних, надання інформаційно-консультаційного супроводу і контрольно-наглядову функцію.

Законопроект №2194 на 80-90% позбавить Госгеокадастр існуючих корупційних механізмів. Також це дасть можливість скоротити кількість персоналу чиновників, який зараз налічує більше 10 тис. Чоловік, мінімум удвічі», – поділився Лещенко.

Також він зазначив, що після місцевих виборів Держгеокадастр в добровільному порядку почне передачу державних земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів всім об'єднаним територіальним громадам, сформованим відповідно до постанови ВРУ.

Тим самим ми прискоримо процеси децентралізації, а ОТГ отримають реальні земельні повноваження», – підсумував він.

Нагадаємо, що обсяг державних сільгоспземель становить не 10,5 млн га, як офіційно вважається, а менше 7 млн га.

в