друкувати


Уряду запропоновано 5 кроків для реанімації молочної галузі

1 жовтня 2020, 06:00

Уряду запропоновано 5 кроків для реанімації молочної галузі. Їх озвучив президент Української аграрної конфедерації, народний депутат України 8-го скликання Леонід Козаченко під час Всеукраїнського молочного форуму-2020. Організатори – спілка молочних підприємств України й Центр новітніх технологій та інновацій. Основна тема форуму: «Молочна галузь на межі колапсу, або Як зберегти тваринництво та захистити внутрішній ринок від експансії молочного імпорту?». Серед учасників представники Кабміну, провідні учасники молочного ринку та рітейлу, експерти.

Леонід Козаченко назвав першим кроком необхідність збільшення виробництва молока. Та додав, що у порівнянні з минулим роком до України імпортували на 30% більше молока. Загалом 0,5 млн т.

Другим важливим кроком для уряду він вважає необхідність створення іпотечного банку, який дозволить представникам бізнесу отримати доступ до фінансових ресурсів. 

«Окупність молока складає від 7-ми років. Тому хто дасть кредит на 7 і більше років?.. Проблему створення іпотечного банку варто вирішувати. Але не можна творити земельний іпотечний банк, який може приносити до 30 млрд долл. – це був би необмежений доступ до ресурсів. Забезпеченнням цього є земля державної власності – 8 млн га землі.  Це дасть ставку 0,89%. Але наш уряд і депутати категорично кулаком по столу: «Ні, цього не зробимо», – зазначив Козаченко. 

Третім кроком президент Української аграрної конфедерації назвав зміни до закону №552-IX  який передбачає відкриття ринку землі. Та додав, що на його думку пріорітетне право викупу повинен мати той, хто у неї вкладав. Тобто, якщо господар має тваринницьку ферму – він має мати пріорітетне право на викуп землі. Бо оскільки в законі прописано, що пріорітетне право має орендар, який займається землеробством, тваринники не зможуть будувати нові ферми – не буде місця.

Четвертий крок – необхідність повернення міністерства АПК:

Ліквідовано міністерство АПК. Рибне господарство передали до мінекології. Тепер харчову промисловість до міністерства космосу хочуть передати. Це те, що є в системі державного управління», – сказав Козаченко. 

П'ятий крок – гармонізація законодавства до європейських стандартів.

«Скільки потрачено коштів на гармонізацію законодавства? – Уже 4 роки, як не можуть погодити технічні настанови на 12 сторінках про виробництво заморожених продуктів. Це одни з прикладів», – заявив Козаченко. 

Академія тваринництва: програма повстання молочного скотарства

Нагадаємо, представники молочного бізнесу планують звертатись до влади від групи галузевих організацій і підписали для цього меморандум про співпрацю. До комітету увійшли Асоціація виробників молока, Українська кооперативна федерація та Спілка молочних підприємств України.