16 липня 2020, 15:25, Політика

Рада підтримала партизацію місцевих виборів в Україні

Верховна Рад прийняла  законопроєкт №3485 «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства». Про це повідомляється на офіційному сайті ВРУ.

308 голосами «за» народні депутати підтримали законопроект у другому читанні та в цілому.

Зазначимо, що законопроєкт змінює систему проведення місцевих виборів і вносить відповідні зміни до Виборчого кодексу, прийнятого у 2019 році. 

У ньому є, як мінімум п’ять, підніжок демократичному місцевому самоврядуванню: 

  • зниження партійного порогу на місцях. У містах з населенням від 15 тис. осіб вибори згідно законопроекту 3485 пропонують проводити за пропорційною системою за відкритими списками.
  • застава для всіх кандидатів. Запроваджує заставу для кандидатів, які йтимуть за мажоритаркою (раніше цього не було) в розмірі 20% від мінімальної зарплатні. Для висуванців за партійними списками (великі міста) застава зменшиться в чотири рази. Так на кожні 10 тис. виборців у містах з більше 90 тис. населення кожній партії (за своїх майбутніх депутатів у міськраді) на старті виборів доведеться спочатку викласти одну мінімальну зарплатню (зараз 4723 грн), а за мера — близько 1 млн грн.
  • легалізація впливу депутатських груп на місцеве самоврядування. Ним пропонує посилити роль депутатських груп (об'єднання позапартійних народних депутатів) у місцевому виборчому процесі. Наразі ці групи можуть формуватися лише для роботи в парламенті (наразі їх дві — «За майбутнє» і «Довіра»), але поза ним вони не діють. Однак, документом пропонує розширити їх сферу: депутатські групи зможуть впливати на формування виборчих комісій за умови укладення ними угоди про співпрацю з однією партією.
  • посилення ролі обласних партійних організацій. Пропонує дозволити обласним організаціям партій висувати кандидатів на місцевих міських виборах і подавати кандидатури до складів виборчкомів замість міських і районних організацій, якщо останні відсутні в структурі партії.
  • IT-підрахунки результатів виборів. Вводить практику використання інноваційних технологій у виборчому процесі, таких як голосування на ділянці за допомогою комп'ютера; підрахунок голосів за допомогою електронних систем та інше, подачу документів кандидатами в режимі онлайн.

Раніше повідомлялося, що представники місцевої влади вимагають у Зеленського не допустити партизації місцевих виборів.

Більше про законопроєкт читайте у блозі - Місцеві вибори-2020: зміна виборчого законодавства та децентралізація по-новому доб’є сільських жителів та закріпачить місцеву владу.

 

в