друкувати


Кабмін отримав право завершити процес утворення об’єднаних громад в Україні

17 квітня 2020, 07:20

Для завершення процесу децентралізації по Україні уряд отримав додаткові повноваження, які прискорять утворення об’єднаних громад (ОТГ). Про основні чотири пункти проголосованого Радою в цілому законопроекту № 2653 розповів народний депутат України («Слуга народу»), голова підкомітету з питань удосконалення структури державного управління в сфері агропромислового комплексу комітету парламенту з питань аграрної та земельної політики Олег Тарасов

«На позачерговому засіданні у другому читанні ухвалили законопроект №2653. про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Реформа децентралізації триває. Без данного законопроекту неможливе продовження реформи про місцеве самоврядування», –  зауважує народний депутат.

За словами Олега Тарасова, є чотири основні пункти прийнятого закону.

Перше – визначається поняття адміністративного центру територіальної громади.

Друге – встановлюється законодавча норма про нерозривність території громади. У її межах громада здійснює свої повноваження у вирішенні питань місцевого значення.

Третє – повноваження на підставі перспективних планів затверджувати центри й території громад до ухвалення закону про адміністративно-територіальний устрій надається Кабінету Міністрів України.

Четверте – вибори в нових територіальних громадах, які зараз створюються, мають відбуватися так само, як і по всій країні, – у 2020 році разом із черговими місцевими виборами.

Також у нас важлива мета – кожна громада повинна мати повноцінні можливості для розвитку. Саме тому важливо сформувати до місцевих виборів одиниці адміністративно-територіального устрою. Тому наразі тривають консультації з приводу великого проекту із децентралізації, зокрема щодо функцій префектів та інших представників державної влади на місцях, – пояснив він.

Нагадаємо, Олег Тарасов увійшов до ТОП-3 найактивніших депутатів Верховної Ради ІХ скликання.

Детальніше про роботу аграрних депутатів дивіться у проекті «Аграрна рада».