У МХП прокоментували ситуацію щодо заборони імпорту української курятини, яку ввели низка країн
Україна загалом і підприємства Групи МХП зокрема діють у повній відповідності до міжнародних норм та стандартів. Про це, коментуючи ситуацію щодо заборони імпорту української курятини, яку ввели низка країн, повідомив радник голови правління МХП із зовнішньоекономічних питань Дмитро Лось, передає прес-служба компанії.
Нагадаємо, у зв’язку зі спалахом пташиного грипу, що було зафіксовано в січні на підприємстві «Хутір» у Вінницькій області (не входить до групи МХП), низка країн ввела заборону на імпорт курятини з України. Зокрема: Японія, Республіка Корея, Азербайджан, Республіка Вірменія, Молдова, Ірак, Філіппіни, Марокко, Республіка Туніс, Сінгапур, Кувейт, Саудівська Аравія тощо. Заборону на ввезення курятини з України анонсував також Китай.
У МХП зазначили, що світова організація з охорони здоров’я тварин (World Organisation for Animal Health) чітко регламентує поведінку країн у разі виникнення спалаху грипу (глава 10.4 регламенту Організації).
Україна має провести повне зачищення території, на якій було виявлено спалах грипу та оголосити карантин тривалістю в три місяці. В цей час відбувається ретельний нагляд за територією та птицею. Після цього будь-яка країна може направити до України своїх представників з метою перевірки якості та ефективності заходів, що були вжиті країною, з метою подолання наслідків пташиного грипу та упередження його спалахів на майбутнє. Всі країни, включаючи Україну, діють у повній відповідності до міжнародного протоколу Світової організації з охорони здоров’я тварин», — наголосив Дмитро Лось.
Європейський Союз частково зняв заборону на ввезення м‘яса птиці з усієї території України. Про це повідомив посол України в ЄС Микола Точицький. Україна очікує на офіційне повідомлення з боку ЄС, яке має відновити експорт української продукції до ЄС.
Україна загалом і підприємства групи МХП зокрема діють у повній відповідності до міжнародних норм та стандартів. Україна ввела програму активного нагляду, що має засвідчити відсутність інфекції та відновити статус благополучної країни з точки зору безпеки продукції. Підприємства групи МХП повністю контролюють якість продукції. Сподіваємось, що європейські інституції та наші країни-партнери вже невдовзі переглянуть своє рішення на користь України», — додав Дмитро Лось.
Раніше повідомлялося, що за прогнозами аналітичного агентства Index Mundi, світовим лідером за темпами зростання виробництва м’яса птиці 2020 році стане Україна.
Зазначимо, що українські птахівники заробили за 2018 рік для країни $503,015 млн, експортувавши на зовнішні ринки 329,253 тис. т м’яса птиці. Найбільше валюти в Україну за 2018 рік забезпечив агрохолдинг МХП — $449,871 млн.
ТОП-7 компаній експортерів курятини можна переглянути у рейтингу на AgroPolit.com.