друкувати


Парламентарям радять гармонізувати з ЄС законодавство щодо поширення пестицидів

6 лютого 2020, 07:30

Депутатам Верховної Ради України рекомендують приймати закони в рамках гармонізації з законодавством ЄС, які стосуються розповсюдження пестицидів. Про це у коментарі до матеріалу Євроінтеграція – загальмувати чи прискорити: вплив на аграрний ринок подальшого торговельного зближення з ЄС розповіла президент Асоціації «Ягідництво України» Ірина Кухтіна.

«Гармонізувати історію з пестицидами, щоб було однаково, і не було історії, коли компанії, які працюють на ринку агрохімікатів, не сертифікують в Україні препарати на невеликі культури, такі, як ягоди, тому що це дорого», – сказала Кухтіна.

Нагадаємо, у Мінекономрозвитку заявляли, що за 25 років в Україні не переглядалось законодавство про поводження з пестицидами, тому необхідно його вивчати та приймати. Зокрема, йшлося про законопроект № 2548 «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення державного регулювання у сфері поводження з пестицидами та агрохімікатами».  

Нагадаємо, що такий законопроект уже зареєстрований у Верховній Раді – вчора аграрний комітет рекомендував його прийняти у сесійній залі. Його номер 2548.

Законопроект наближає законодавство України до законодавства ЄС, зокрема з Регламентом (ЄС) № 1107/2009 щодо розміщення на ринку засобів захисту рослин та рядом інших регламентів та директив ЄС, спрямованих на його виконання. Посилює боротьбу із фальсифікованими пестицидами і агрохімікатами.

Передбачається внесення змін до таких законів України: «Про пестициди та агрохімікати», «Про страхування» та «Про ліцензування видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню».

Для досягнення цілей і завдань проекту Закону пропонується внести зміни до Закону України «Про пестициди та агрохімікати», відповідно до яких, зокрема:

– збалансовуються та чітко розмежовуються повноваження органів державної влади у сфері поводження з пестицидами і агрохімікатами;

– запроваджується Державний реєстр пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, який буде функціонувати на засадах безоплатності та відкритого доступу до нього;

– термінологія Закону приводиться у відповідність із законодавством ЄС, усуваються неоднозначні трактування, що зменшить можливості для зловживань;

– врегульовуються питання ввезення в Україну зразків незареєстрованих пестицидів і агрохімікатів для державних реєстраційних випробувань;

– забезпечується прозорість процедур державних випробувань пестицидів і агрохімікатів;

Авторами законопроекту є: Олег Сергійович Тарасов, Чорноморов Артем Олегович, Грищенко Тетяна Миколаївна, Гайду Олександр Васильович, Бунін Сергій Валерійович, Халімон Павло Віталійович, Богданець Андрій Володимирович, Чернявський Степан Миколайович.