6 червня 2016, 12:23, Політика

«АСЕАН — один з найперспективніших регіонів у світі щодо майбутнього експорту українських товарів» — Рутицька

Про це заступник міністра з питань євроінтеграції відзначила у своєму блозі «Про Україну, Росію, АСЕАН і мільярд доларів на рік» в онлайн-виданні «Економічна правда».

«Економіки країн АСЕАН разом становлять сьому за розміром економіку світу. За прогнозами, у 2050 році вона буде четвертою. ASEAN — це 7% світової торгівлі. Понад 67 млн сімей вже зараз є частиною класу споживачів. У 2025 році таких сімей буде 134 мільйони. У регіоні стрімко розвиваються онлайн-технології та урбанізація. Це один з найперспективніших регіонів у світі щодо майбутнього експорту українських товарів, і наші експортери потроху його освоюють», — зазначила вона.

«На початку 2016 року я прогнозувала, що через три-чотири роки український агроекспорт до країн АСЕАН може вийти на позначку 1 млрд дол. США. Це реально, зважаючи на наші можливості і попит на українську продукцію в Індонезії, Малайзії, Філіппінах, В'єтнамі, Таїланді. Результати агроекспорту на початку 2016 року тільки підтвердили мої оцінки», — додала заступник.

Рутицька відзначила, що у першому кварталі відбувся значний позитивний зсув у торговельних відносинах між Україною і країнами АСЕАН. Загальний ріст агроекспорту становив 64%! І це при нинішніх цінах на агропродукцію.

За результатами чотирьох місяців ріст ще більший. Україна подвоїла показники агроекспорту. Тільки за чотири місяці 2016 року експорт до країн АСЕАН приніс нашим експортерам $183 млн. 

Найкращу динаміку демонструє агроекспорт до Сингапуру, Індонезії, Таїланду. Є позитивні зрушення у торгівлі з В'єтнамом і Мянмою. Найбільші ж обсяги продукції йдуть до Таїланду, Індонезії і Малайзії. На ці три держави припадає 85% усього експорту в регіон.

«Нам потрібно активізувати свою присутність скрізь, де є потенційний інтерес для українських експортерів. Нам потрібна ЗВТ з однією із держав АСЕАН. Це може бути Сингапур, може бути В'єтнам, може бути хтось інший. Ми повинні активізувати роботу в цьому напрямі. Нам треба просувати інтереси українського бізнесу, розширювати свою присутність на ринках та асортимент продукції на експорт», — зазначає вона.

Вважаю, що саме на східних ринках знаходиться чи не найбільша перспектива для українських виробників через 10-15 років.

Мінагрополітики

в