16 травня 2019, 17:00, Агрохімія

Пораховано скільки Україна експортувала та імпортувала міндобрив у 2019 році

Пораховано скільки Україна  імпортувала та експортували мінеральних добрив за 4 місяці 2019 року (січень-квітень). Про це пише Latifundist.com.

Нагадаємо, що на думку заступника голови Української аграрної асоціації Мар'яна Заблоцького, введені Кабінетом Міністрів України санкції проти цілого ряду промислових товарів з Росії закріплюють монополію Ostchem на ринку добрив в Україні і стимулюють зростання цін на азотні добрива.

Також в Мінагрополалітики повідомили, що аграрії забезпечені міндобривами на 108%.
Імпорт мінеральних добрив за 4 місяці 2019 року (січень-квітень):

    — калійних добрив мінеральних або хімічних — 20,42 тис. т на суму $ 6,15 млн;
    — фосфорних добрив мінеральних або хімічних — 22,32 тис. т на суму $ 4,53 млн;
    — азотних добрив мінеральних або хімічних — 980,56 тис. т на суму $ 240,95 млн.

Експорт українських добрив за 4 місяці 2019 року (січень-квітень)

    — калійних добрив мінеральних або хімічних — 1,03 тис. т на суму $ 265 тис .;
    — фосфорних добрив мінеральних або хімічних не експортувати;
    — азотних добрив мінеральних або хімічних — 100,4 тис. т на суму $ 21,94 млн.

Як пише «Інфоіндустрія», на думку аналітика ринку добрив Дмитра Гордійчука, в Україні не вистачає виробничих потужностей по NPK і фосфорним добривам.

При необхідності в 2 млн т NPK, Україна виробляла в кращі часи його 450-500 тис. т. Гострою проблемою завжди було сировину, лише один з компонентів з трьох в достатку проводився в Україні — азот. Коли вводилася перша хвиля санкцій проти російських товарів і юридичних осіб, в травні 2018 року, ринок NPK скоротився майже вдвічі відразу, і зміг частково відновиться до весни 2019 р Навіть якщо нові спеціальні мита будуть застосовані тільки проти азотних добрив, можна очікувати дзеркальних кроків зі боку російського уряду. Імпорт може бути ще більше обмежений і по інших товарних позиціях, яких нам дійсно не вистачає. Тому імпорт з Росії буде компенсований імпортом з інших країн, якщо все ж в Уряді знайдуть варіанти, — прокоментував Дмитро Гордейчук.

 

в