В Одесі викрили центр мінімізації митних платежів з обсягом імпорту 200 млн грн
Співробітники податкової міліції припинили в Одесі діяльність центру мінімізації митних платежів, обсяг імпортних операцій якого перевищував 200 млн грн. Про це повідомляє прес-служба Державної фіскальної служби (ДФС).
Нагадаємо, суд може заблокувати конкурс на посаду голови податкової служби.
«Співробітники податкової міліції Офісу великих платників податків ДФС спільно із слідчими Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Миколаєві, припинили в Одесі діяльність центру мінімізації митних платежів (ЦММП). Обсяг ТМЦ, ввезених через компанії, що входять до складу ЦММП, становить понад 200 млн грн», — йдеться у повідомленні.
У рамках розслідування кримінального провадження за ознаками ч. 2 ст. 364, ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України встановлено групу осіб, що надавали підприємствам реального сектору економіки послуги щодо заниження митної вартості товарів під час їх імпорту із-за кордону. У схемі фігуранти використовували низку підконтрольних компаній імпортерів та нерезидентів, зареєстрованих в різних країнах світу.
За даними слідства, фігуранти кримінального провадження виготовляли на замовлення клієнтів-вигодонабувачів підроблені імпортні контракти, інвойси та інші документи від імені підконтрольних підприємств-нерезидентів щодо імпорту певної продукції. До цих документів вносили неправдиві відомості щодо вартості та кількості ТМЦ, які імпортували на адресу підконтрольних компаній-резидентів.
Підроблені пакети документів використовувалися при митному оформленні товарів, внаслідок чого значно занижувалася фактурна вартість імпортованої продукції та сума митних платежів. А в подальшому ввезені таким чином товари передавали замовникам-вигодонабувачам та підконтрольним фізичним особам — підприємцям, які перебувають на спрощеній системі оподаткування та здійснюють реалізацію товарів у торговельних центрах та торгових точках на території Одеської області.
За поставлену продукцію замовники розраховувались готівкою без відображення вказаних операцій у податковому обліку, а сформований імпортерами імпортний податковий кредит фігуранти «реалізовували» підприємствам реального сектору економіки. Вартість товарів, які було ввезено через такі компанії, перевищив 200 млн грн.
При санкціонованих обшуках, які було проведено в офісних приміщеннях і за місцями проживання фігурантів справи, вилучено 100 печаток підприємств-нерезидентів, печатки компаній-резидентів, реєстраційні та бухгалтерські документи підконтрольних фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності та чорнові записи, що підтверджують злочинну діяльність, а також 129 одиниць обладнання для майнінгу вартістю понад 2,5 млн грн, електронні носії інформації, комп’ютерну техніку та 25 тонн товарів на 2,5 млн грн.