1 січня 2019, 16:30, Рослинництво

В аграріїв гарні перспективи вирощувати на півдні України хурму

В Україні – гарні перспективи вирощування хурми та інших, поки що рідкісних для південного регіону культур. Про це пишуть науковці Херсонського державного аграрного університету на своїй сторінці в Facebook.

Нагадаємо, що українські аграрії зацікавилися вирощуванням лаванди.

Повідомляється, що глобальні зміни клімату дозволяють садівникам області успішно вирощувати такі, здавалося б, примхливі культури, як хурма, кизил, інжир і гранат. Деякі жителі Херсонщини вже можуть похвалитися врожаями цих екзотів.

Так, щедрий урожай хурми у 2018 році зібрав Іван Мринський, декан агрономічного факультету Херсонського державного аграрного університету.

 

Хурма — досить унікальна культура, вона не боїться пізніх весняних заморозків, які іноді трапляються на Херсонщині, й не боїться осінніх морозів, так що збирати врожай можна вже наприкінці жовтня — на початку листопада", — ділиться Іван Мринський.

Перспективи вирощування хурми та інших поки що рідкісних для південного регіону культур за його словами дуже хороші. На присадибній ділянці можна посадити інжир або навіть гранатове дерево, й вони будуть успішно плодоносити. Цьому сприяє зміна клімату: він стає м’якшим. Окрім цього, вітчизняні селекціонери виводять сорти, адаптовані спеціально до наших умов.

На сьогодні на колекційній ділянці ХДАУ вже росте зизифус, а хурму будемо висаджувати. Робити це можна й восени, і навесні. Єдине — якщо восени садити гранат і інжир, то на зиму їх потрібно вкривати, тому що морози до мінус 20°С градусів вони можуть не витримати", — додає фахівець.

А ось щодо шкідників, то істотних проблем з ними немає, тому що для Херсонщини такі культури, як хурма, кизил та інші екзоти, ще молоді й до впливу шкідників стійкі.

 

 

в