5 листопада 2018, 11:55, Торгівля

Конкурентоздатність української молочної продукції в світі знизилися на 7-8%

Конкурентоздатність української молочної продукції в світі в жовтні знизилися, приблизно,  на 7-8%. Про це у звіті ФАО зазначив економіст Інвестиційного центру цієї організації Андрій Ярмак, повідомляє сайт ФАО.

Нагадаємо, що об’єм фальсифікованої молочної продукції в Україні сягає 30%.

Андрій Ярмак зауважив, що такі тенденції, імовірно, підтверджують відновлення внутрішнього попиту на молочні продукти та показують, що сезонність виробництва молока, хоч і зменшується, але лишається високою.

 

 

У жовтні 2018 року професійні виробники молока України заробили на 15,8% менше прибутку, ніж в тому ж місяці минулого року, але вперше за поточний рік рівень УМІ за місяць був вищим, ніж у відповідному місяці 2016 року. Взагалі жовтневий рівень прибутків виробників молока не був таким вже поганим – адже він був найвищим за останні чотири роки для жовтня, якщо не рахувати 2017 рік, але на 15% нижчим, ніж середній показник за жовтень протягом останніх семи років. Як і раніше, все залежить від ефективності роботи переробників та експортерів продукції,  – зазначив експерт.

Він додав що, в цілому, за поточний рік прибутки професійних виробників молока впали на ті самі 15% порівняно до 10 місяців 2017 року, але були на 17% вищими ніж в 2016 році.

Якщо взяти середні показники за 10 місяців попередніх шести років, то в цьому році УМІ був на 6% нижчим за них. Отже, рік не можна занести до активу виробників. А це означає що вихід лише один – підвищення ефективності. Адже минулий рік для нас був подарунком долі – світові ціни на масло просто були неймовірно високими. На подібні подарунки в майбутньому розраховувати, мабуть, не варто, а помріяти про них можна, – заяиви Ярмак.

 

в