За 2015 рік фінансові результати держпідприємств Мінагрополітики значно покращились — експерт
За 2015 рік фінансові результати держпідприємств Мінагрополітики значно покращились — експерт

У 2015 році держпідприємства зі сфери управління Мінагрополітики України значно покращили свої фінансові результати. Про це повідомив експерт Фонду розвитку українського села, екс-керівник Групи фінансових аналітиків Мінагрополітики Юрій Тарасенко.

За його словами, такий висновок випливає з аналізу річної фінансової звітності цих ДП.

"Позитивних результатів вдалося досягти завдяки зміні підходів до управлянні ДП, запроваджених екс-міністром аграрної політики та продовольства Олексієм Павленком. Так за 2015 рік фінансову звітність надали 84 аграрних ДП. Разом з тим, не надали звітність 372 підприємства, в тому числі: 77 установ; 35 ДП, що розташовані в зоні проведення АТО та на тимчасово окупованій території АР Крим;та11 держпідприємств, які Мінагрополітики у минулому році передало до Фонду державного майна України для подальшої приватизації", — повідомив він.

Тарасенко сказав, що згідно наданих звітів за 2015 рік великі та малі державні підприємства отримали: чистий дохід в розмірі 3,9 млрд грн (минулого року цей показник був – 3,6 млрд грн). Найбільша питома вага припадає на ДП "Укрспирт", а саме 48%, що склало 1, 86 млрд грн; чистий прибуток в розмірі 69 млн грн. А в 2014 році підприємства отримали збиток в розмірі 587 млн грн.

"Прибуток отримали 40 підприємств. Найбільшу питому вагу у формуванні прибуткової діяльності підприємств займають: ПАТ "Аграрний фонд" — 329 млн грн; ДП "Артемсiль" — 99, 7 млн грн; ДП "Науково-дослідний,виробничий агрокомбiнат "Пуща-Водиця" — 44, 3 млн грн", — розповів експерт.

Нагадаємо, що у 2015 році за ініціативи екс-міністра аграрної політики та продовольства Павленка, призначення керівникківаграних ДП відбувалось виключно за результатами відкритих конкурсів. Також була впроваджена система контролю та постійного моніторингу за фінансово господарською діяльністю ДП (разом з тим Мінагрополітики не втручалось у операційну діяльність підвідомчих ДП). Крім того, Олексій Павленко взяв курс на масштабну приватизацію держпідприємств, а головним завданням новобраних директорів ДП стала комплексна підготовка ввірених ДП до приватизації.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

29 квітня 2016
Мінагрополітики візьме курс на прозорість і результативність — Кутовий
Мінагрополітики працює над визначенням основних напрямів розвитку аграрного сектору на 2016 рік, які мають робочу назву "3+5". Підтримка міжнародних...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...