3209
Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо технічних умов приєднання до інженерних мереж на земельних ділянках під забудову, що виставляються для продажу на аукціонах

Передбачає внесення змін до Земельного кодексу України, а також до законів України "Про регулювання містобудівної діяльності" та "Про електроенергетику".

Змінами до ЗК України пропонується, зокрема, зобов‘язати організатора земельних торгів (відповідний орган державної влади чи орган місцевого самоврядування) при підготовці до продажу земельних ділянок державної чи комунальної власності або прав на них під забудову отримувати технічні умови водо-, енерго-, теплопостачання, водовідведення та газопостачання потенційного об‘єкта будівництва відповідно до містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки.

Фінансування послуг щодо розроблення відповідних технічних умов має здійснюватись за рахунок організатора земельних торгів. Водночас, вартість цих послуг буде враховуватись при визначенні стартової ціни лота (відповідної земельної ділянки під забудову) і в подальшому буде відшкодовуватись організатору торгів за результатами проведення торгів їх переможцем.

Змінами до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" передбачено, серед іншого, уточнити визначення технічних умов та встановити, що якщо замовником технічних умов є організатор земельних торгів з продажу під забудову земельних ділянок державної чи комунальної власності, параметри підключення (технологічного приєднання) об‘єкта потенціального будівництва до мереж інженерного забезпечення мають розраховуватися відповідно до містобудівних умов та обмежень забудови відповідної ділянки та отриманих (у разі наявності) заяв щодо намірів забудови від можливих учасників торгів.

Суб‘єкт господарювання, що здійснює експлуатацію відповідних мереж інженерного забезпечення, має встановлювати у технічних умовах параметри допустимого навантаження на відповідні мережі, критерії визначення можливостей підключення, надавати розрахунок вартості підключення.

Пропонується також заборонити відмовляти в укладанні відповідного договору про підключення потенційного об‘єкта будівництва до інженерних мереж на умовах, визначених у наданих технічних умовах.

Статус: Проект
Дата реєстрації: 19 серпня 2017
Авторство: Зубик Володимир Володимирович