6319
Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення питання відповідальності за самовільне зайняття земельної ділянки

Законопроектом вносяться зміни до глави 6 та 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення та статті 197-1 Кримінального кодексу України, а саме:

Адміністративно-правова норма, якою встановлена відповідальність за самовільне зайняття земельної ділянки (ст. 53-1 КУпАП), повинна бути поміщена у склад глави 6 КУпАП «Адміністративні правопорушення, що посягають на власність».

Стаття 197-1 Кримінального кодексу України потребує внесення змін в частині відмови від альтернативного підходу до визначення потерпілих осіб, яким самовільним зайняттям земельної ділянки завдається значна шкода. Така шкода завдається передовсім її власнику. Якщо ж земельна ділянка перебуває в користуванні іншої особи, то одночасно порушуються і її земельні права. Отже потерпілою особою слід вважати власника земельної ділянки та її користувача (за наявності останнього)

Статус: Проект
Дата реєстрації: 7 квітня 2017
Авторство: Бублик Юрій Васильович