6405
Проект Закону про кредитні спілки

Проектом Закону передбачено, що членами кредитної спілки, створеної за територіальною ознакою, можуть бути, окрім фізичних осіб, фермерські господарства, кооперативи, професійні спілки зі статусом первинних або місцевих, релігійні організації, за умови, що вони мають місцезнаходження в межах адміністративно-територіальної одиниці(-ь), проживання на території якої є ознакою членства фізичних осіб в кредитній спілці.

Проект Закону врегулює майбутні правовідносини між кредитними спілками та їх членами – юридичними особами щодо набуття та припинення статусу членства.

Законопроектом передбачений механізм ліквідації кредитної спілки (за рішенням загальних зборів членів кредитної спілки, за рішенням Уповноваженого органу, за рішенням суду), віднесення Уповноваженим органом кредитної спілки до категорії проблемних та неплатоспроможних.

Законопроектом передбачений концептуальний напрямок щодо приєднання кредитних спілок до системи гарантування вкладів фізичних осіб. Але, з огляду на те, що механізм та умови взаємодії учасників із Фондом гарантування вкладів фізичних осіб визначається Законом України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», положення законопроекту, які стосуються гарантування відтерміновані до прийняття змін до цього Закону, які врегулюють гарантування вкладів у кредитних спілках.

Окремим положенням законопроекту передбачена можливість за рішенням Уповноваженого органу всеукраїнським асоціаціям кредитних спілок набувати статус саморегулівних організацій кредитних спілок – членів асоціації.

Статус: Проект
Дата реєстрації: 31 липня 2017
Авторство: Рибалка Сергій Вікторович