друкувати


5 тез українських фермерів до уряду

24 березня 2016, 14:37
голова АФЗУ Іван Томич

15 березня тисячі фермерів вийшли під стіни Верховної Ради. Невдоволені законами, що ускладнюють і без того нелегке життя, селяни з усіх областей з’їхались на народне віче. Асоціація фермерів і приватних землевласників України спільно із Союзом учасників сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів винесли уряду ряд законодавчих вимог. В іншому випадку селяни вийдуть страйкувати і заблокують логістичні зв’язки. Уряд таки пішов на переговори із представниками фермерів, проте як будуть виконуватись домовленості – побачимо на наступному пленарному тижні.

Основні рішення за результатами зустрічі:

Строк – 1 квітня 2016 року

Комітету з питань податкової та митної політики спільно з Комітетом з питань аграрної політики та земельних відносин за участі представників Мінагрополітики, Мінфіну, ДФС та галузевих фермерських асоціацій опрацювати питання та внести узгоджені пропозиції щодо:

Вдосконалення системи оподаткування в аграрному секторі;

Запровадження єдиного земельного податку (без сплати ПДВ) для фермерських господарств з ділянками до 150 га.

 

Строк – 25 березня 2016 року

Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин прискорити:

Підготовку до розгляду в сесійній залі узгодженого законопроекту щодо розмежування земель за межами населених пунктів державної та комунальної власності на територіях об’єднаних громад;

Опрацювати механізм розпорядження землею в необ’єднаних громадах

 

Строк – 25 березня 2016 року

Мінфіну з метою формування інвестиційного ресурсу в АПК невідкладно забезпечити супроводження подання на ратифікацію Верховною Радою угоди з Європейським інвестиційним банком для фінансування проекту «Основний кредит для аграрної галузі - Україна» на суму 400 млн євро.

Мінагрополітики розглянути питання надання малими фермерськими господарствами пільгового доступу до використання державної інфраструктури (ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» і ПАТ «Аграрний фонд») з метою формування експортних товарних партій сільськогосподарської продукції.

 

Строк – 28 березня 2016 року

Держгеокадастру:

Забезпечити узгодження з органами місцевого самоврядування рішень щодо розпорядження землями с/г призначення державної власності. Навести конкретні приклади таких погоджень на місцях.

Проаналізувати звіт Ради бізнес-омбудсмена на предмет наявності корупційних факторів та можливих шляхів їх усунення щодо неоднозначної практики проведення нормативної грошової оцінки земель в межах м. Житомир, внаслідок чого орендна плата сусідніх земельних ділянок значно відрізняється між собою.

 

Строк – 28 березня 2016 року

Держгеокадастру спільно з Мінагрополітики та Мінфіном для уникнення завищених показників при розрахунку нормативної грошової оцінки, зокрема на малопродуктивних землях, опрацювати і подати на затвердження Кабінетом Міністрів України доопрацьовану Методику розрахунку нормативної грошової оцінки земель с/г призначення за межами населених пунктів.