друкувати


Аграрні «слуги народу» в парламенті нового скликання

24 липня 2019, 13:40

Згідно з даними ЦВК на виборах-2019 за місця у Верховній Раді IX скликання  боролися 3220 кандидатів на 199 одномандатних виборчих (мажоритарних) округах: 1404 представляли 58 політичних партій і блоків, ще 1680 – самовисуванці. За місця в багатомандатному окрузі боролися ще 2747 претендентів від 22 політичних партій різного спектру. 

 AgroPolit.com напередодні виборів досліджував, які саме аграрні обличчя фігурували в списках різних політичних сил.

За підсумками обробки майже 100% електронних протоколів ми виокремили депутатів–аграріїв, які проходять до Верховної Ради як за партійними списками, так і по мажоритарці.

Найбільше голосів на позачергових виборах до ВР отримала пропрезидентська партія «Слуга Народу», і саме ця політична сила заведе до парламенту близько 99% аграрних депутатів, які взагалі брали участь у виборчих перегонах.

Варто зауважити, що вперше в історії незалежної України більшість у Верховній Раді отримує одна партія.

«Слуга народу» проводить у Раду понад 230 народних депутатів.  Загалом серед 450 обранців ВР нового скликання ми нарахували близько 40 нардепів, які мають аграрний досвід. Серед них 10 представників аграрного комітету Верховної Ради попереднього скликання.

За партійними списками  до ВР пройшло 13 аграрних обранців (12 з яких – це представники партії «Слуга Народу» і один з «Батьківщини»). По мажоритарним округам до парламенту проходять 25 аграрних депутатів (14 – самовисуванці та 11 представники партії «Слуга народу»).

За нашими даними, до складу Верховної Ради нового скликання на позачергових парламентських виборах не потрапили декілька відомих аграріїв. Про це свідчать дані ЦВК. Партія «Сила і Честь» не подолала 5 % рубікон, а отже в новому складі ВР ми не побачимо члена цієї політсили Івана Мірошніченка. По одномандатному виборчому округу №161 у Миколаївській області не пройшов самовисуванець, син генерального директора, власника компанії «НІБУЛОН» Олексія Вадатурського — Андрій Вадатурський. Також місце у парламенті не отримали аграрії Сумщини — самовисуванець Анатолій Кобзаренко та висуванець від політичної партії «Об’єднання «САМОПОМІЧ» Мішель Терещенко.
Також не отримає місця в парламенті «Аграрна партія України», яка набрала 0,5 % голосів і посіла 15 місце серед результатів, які продемонстрували 22 партії.

Аграрні депутати, які пройшли до парламенту за партійними списками:


«Слуга Народу»:

№ 32. Соломчук Дмитро Вікторович. Народився 1 жовтня 1980 року у Рівному. Закінчив Національну академію внутрішніх справ. Підприємець. Працює у ПП «Фірма «Агро-Центр». Голова громадської організації «Час дій».

№ 41. Арістов Юрій Юрійович. Народився 1 липня 1975 року у Києві. Закінчив Військовий інститут телекомунікації та інформатизації. Власник компанії «Атлантік-Юмма», до якої входить мережа ресторанів Fish house. Підприємець. Найбільший імпортер риби та морепродуктів в Україні. Бенефіціар і засновник близько 20 компаній.

№ 52. Кириченко Микола Олександрович. Народився 12 грудня 1983 року. Закінчив Харківський національний аграрний університет ім. В. В. Докучаєва. Випускник Національної академії державного управління при Президентові України за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування». Підприємець. Аграрій. Власник фермерських господарств «Кириченко М»,  «ЮГ»,  «Злагода». Депутат Харківської обласної ради. Секретар постійної комісії з питань екології, надзвичайних ситуацій і ліквідації їхніх наслідків. Член Конкурсної комісії з передачі в оренду об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Харківської обласної державної адміністрації.

№ 67. Козак Володимир Васильович. Юрист, експерт з питань експорту та залучення інвестицій. Народився 9 червня 1984 року с. Романківці Чернівецької області. Закінчив юридичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка, здобувши ступінь магістра права. також навчався у Національній академії державного управління при Президентові України, де здобув спеціальність «державне управління — управління суспільними процесами». Підприємець. Експерт з питань експорту та залучення інвестицій. Обіймав посаду директора ТОВ «Буковинський сад», працював юрисконсультом корпорації «Сварог Вест Груп».

№72. Тарасов Олег Сергійович. Народився 26 лютого 1984 року у Кіровограді (Кропивницький). Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Міжнародний бізнес». Заступник директора із зовнішньоекономічної діяльності приватного підприємства «Агроекстра». Починав свою трудову діяльність з менеджера зовнішньоекономічної діяльності та протягом багатьох років обіймав керівні посади у різних компаніях та організаціях. Заступник голови ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада».

№ 76. Салійчук Олександр В’ячеславович. Народився 25 лютого 1987 року у місті Здолбунів Рівненської області. Закінчив економічний факультет Львівського державного аграрного університету. Підприємець. Член громадської організації «Час-Дій». Співвласник і директор ТОВ «Перша м’ясна хата» ТМ «Гощанські ковбаси». Обіймав посаду заступника директора «Мізочпродукт», був співвласником ТМ «Малинівські ковбаси».

№79. Заблоцький Мар'ян Богданович. Народився 21 вересня 1985 року у Миколаєві Львівської області. Закінчив Інститут економіки та фінансів Львівської комерційної академії та Інститут регіональних досліджень Національної академії наук України. Кандидат економічних наук. Голова Правління Української аграрної асоціації. Очолював громадські організації «Українське товариство економічних свобод» та «Центр ефективного законодавства». Був головою Громадської ради Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики. Раніше працював секретарем Наглядової ради фондової біржі «ПФТС».

№80. Клочко Андрій Андрійович. Народився 16 березня 1981 року у Києві. Закінчив факультет електроніки НТУУ «Київський Політехнічний Інститут» економічний факультет Української академії менеджменту і бізнесу. Випускник Міжнародного інституту менеджменту, магістр бізнес-адміністрування (МВА). Аспірант Національної академії державного управління при Президентові України. Провідний спеціаліст відділу міжнародних відносин у Київському Національному університеті будівництва та архітектури. Заступник директора з продажів ТОВ «Агропродекспорт».

№83. Устенко Олексій Олегович. Народився 7 квітня 1994 року. Закінчив факультет міжнародної економіки та менеджменту Київського національного економічного університету. Закінчив навчання на факультеті міжнародної бізнес-економіки International business economics у City University London, де здобув ступінь магістра. З 2016 обіймає посаду голови інвестиційного напрямку ТОВ «Агродженерейшн». Засновник низки великих аграрних підприємств. Координатор Гарвардського клубу в Україні.

№97. Припутень Дмитро Сергійович. Народився 23 травня 1986 року в місті Дніпро. Закінчив факультет кримінальної міліції за спеціальністю «Правоохоронна діяльність» Дніпропетровського державного  університету внутрішніх справ та факультет економіки підприємств Придніпровської державної академії будівництва та архітектури. Доцент кафедри загальноправових дисциплін Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ України. Фінансист. Фінансовий директор ТОВ «Магрок». Раніше був старшим викладачем кафедри адміністративного права, процесу та адміністративної діяльності у Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ України. Проходив службу в органах внутрішніх справ.

№ 100. Підласа Роксолана Андріївна. Народилась 25 січня 1994 року у Черкасах. Закінчила факультет міжнародної економіки Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана. Другу вищу освіту здобула в Київській школі економіки за фахом «Публічна політика та врядування». Пройшла стажування у Представництві Європейського Союзу в Україні. З 2017 року була радником міністра економічного розвитку і торгівлі. У 2018 році ініціювала створення Національної програми стажувань у центральних органах виконавчої влади, яка відкрила міністерства та відомства для молоді. Працювала в Американській торговельній палаті в Україні. Раніше була проектним менеджером Українського кризового медіацентру, а також працювала незалежним консультантом та керівником команди комунікацій Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

№ 101. Торохтій Богдан Григорович. Народився 9 червня 1984 року у Кропивницькому. Закінчив юридичний факультет Київського національного університету внутрішніх справ та факультет державного  правління Дніпропетровського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. Адвокат. Працює юрисконсультом у Філії публічного акціонерного товариства «Державна продовольчо-зернова корпорація України» — «Одеський зерновий термінал». Раніше працював завідувачем юридичного сектору Державної інспекції сільського господарства в Кіровоградській області.

«Опозиційна платформа – За життя» – у списку 0 аграріїв чи причетних до АПК діячів.

«Європейська Солідарність» – у прохідній частині списку аграрні депутати відсутні.

«Батьківщина» – №6 Кириленко Іван Григорович. Народився 2 жовтня 1956 долі, громадянин України, протягом останніх п'яти років проживає на території України, освіта вища, народний депутат України, член політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина", проживає в місті Києві, судимість відсутня. Обрання: за списками партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина".
№7. Івченко Вадим Євгенович. Український політик, народний депутат ВРУ 8 скликання, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин.

«Голос» – 0.

 Віталій Хворостяний журналіст AgroPolit.com