друкувати


НААН підготувала два варіанти законопроектів передачі своїх земель в оренду

22 лютого 2019, 16:37

Національна академія аграрних наук (НААН) подала до аграрного комітету Ради два законопроекти про передачу своїх земель в оренду. Про це AgroPolit.com повідомило джерело на ринку. За нашими даними, наступного тижня аграрний комітет розгляне їх на своєму засіданні і далі направить у сесійну залу. Ми дістали ці два законопроекти і пропонуємо їх нижче для вашого ознайомлення.

Читати до теми: 100 років «самотності» — як українська агронаука, попри все, виживає

У супровідному листі Академії до цих двох документів вказано причини їх прийняття.

Так, у постійному користуванні наукових установ та підприємств НААН — 465,3 тис. га земель, з них 364 тис. га орних.

Вони розділяються на зони (у них різний режим використання земель) залежно від напрямів досліджень дослідних станцій і господарств, експериментальних і дослідних підприємств (виробництв).

Є такі зони:

Майже 90 тис. га всієї площі орних земель зайнято ділянками просторової ізоляції посівів насіння вітчизняної селекції та садивного матеріалу плодових культур і винограду та використовується для ведення товарного с/г виробництва. Землі вказаної зони безпосередньо не використовуються для ведення наукових досліджень і експериментальної перевірки та доопрацювання наукових розробок. Ефективність цієї частини землекористування дослідної бази є нижчою порівняно з іншими землями.

Читати до теми: Сценарії вільного ринку землі — наслідки для власників паїв та потенційних покупців

Аби підвищити ефективність використання цих земель пропонується передавати їх більшу частину в оренду іншими фізичними і юридичними особами, а також — для організації селянських господарств постійним працівникам дослідної бази Академії та соціальної сфери села і пенсіонерам з їх числа.

У НААН вважають, що за рахунок коштів від такої оренди можна розширити обсяги асигнувань на розвиток наукової діяльності та зміцнення власної матеріально-технічної бази наукових установ НААН на 200 млн грн щорічно.

Крім того для 11 тис. постійних працівників дослідно-експериментальної бази, які зараз працюють в господарствах і організаціях Академії, орієнтовно до 4 тис. працівників закладів освіти, охорони здоров’я та культури, що обслуговують жителів 363 населених пунктів цих господарств, а також 10 тис. пенсіонерів з числа працівників господарств і соціальної сфери села, можна було б передати в оренду для ведення особистого селянського господарства 25-30 тис. га землі. Ці категорії громадян під час проведення земельної реформи не одержували земельних часток (паїв) у зв'язку з забороною паювання земель радгоспів, дослідних станцій і господарств наукових установ, інших господарств державної форми власності і залишилися малоземельними.

Читати до теми: На кожну гривню, яку виділила держава, НААН заробляє 2 грн

Передача в оренду для с/г івикористання земель іншим юридичним і фізичним особам передбачається на строк не більше 7 років. Орендодавцем пропонується визначити Президію Національної академії аграрних наук України. Укладення договору оренди намічено провадити за результатами аукціону через систему «ProZORRO».

Розмір земельних ділянок, що передбачається передавати в оренду громадянам для ведення особистого селянського господарства, не повинен перевищувати двох гектарів. Списки осіб, яким передбачається надати земельні ділянки, погоджується з Президією НААН. Орендодавцями земельних ділянок є районні державні адміністрації.

Зонування земель і формування масивів для ведення особистого селянського господарства та розроблення проектів землеустрою щодо виведення земельних ділянок здійснюватиметься відповідно до чинного законодавства.

Далі дивіться проекти цих двох законопроекті детальніше.