друкувати


AgroPolit.com перевірить соціальну політику в рамках нового проекту «Сільський ревізор»

4 лютого 2016, 13:52
Сільський ревізор

Село і бізнес — партнери! Побутує думка, що агрохолдинги безжально експлуатують орендовані землі, витискають до краплі трудовий ресурс і залишають селян животіти. Утім, це не так! У країні безліч прикладів, що це твердження швидше виняток, ніж аксіома. Що таке соціальна політика? Її розуміння сьогодні викривлене. З одного боку, бізнес справді має допомагати мешканцям сіл, де працює. З іншого — тягар цієї відповідальності має розділяти й місцева влада, бо держава передала їй чимало повноважень та фінансових ресурсів! Тож у цієї «медалі» є, принаймі, два боки! А ще є фермери, які теж працюють на землі. Вони також «у долі».
Де слабка «ланка» у соціальній політиці на селі? І хто реально допомагає громадам тягнути цей «віз» під гору? Чи допомагає місцева влада ремонтувати сільські дороги, школи, дитсадки? Скільки коштів сплачують до місцевого бюджету агрохолдинги та фермери? Куди й на що витрачаються «соціальні» гроші? AgroPolit.com разом зі своїми колегами розкаже і покаже всю правду «без гриму» у новому проекті «Сільський ревізор». Про те, як підтримують «соціалку» холдинги, можна буде прочитати на Latifundist.com, яку роль відграють фермери у зростанні добробуту села — на Kurkul.com, а що про все це думають самі селяни — у газеті «Рідне село». Усі матеріали за темою можете побачити і прочитати у нашій спецтемі.


Як все відбуватиметься?
Наш «ревізійний десант» (лише найкращі журналісти!) раз у місяць на цілий день виїжджатиме з інспекцією у конкретне село. Ми оцінюватимемо соціальну інфраструктуру, стан школи, садочка, спортивних майданчиків, лікарень та доріг, спілкуватимемося з працівниками цих закладів. Заглянемо у кожну шпарину місцевої казни й подивимося, чи, бува, не з’їли миші соціальні гроші. Уже два тижні сидимо на валізах, чекаючи на виїзд до с. Гоголево (Полтавська область). Як тільки завершиться карантин — наш вояж відбуде.


Якщо ви готові показати нам зразкову інфраструктуру свого села або навпаки – вказати на те, що ваші соціальні права нехтуються місцевою владою, — запрошуйте нашу команду у своє село, ми проінспектуємо.