Юрій Федорович Мельник

Юрій Федорович Мельник

серпень 2006 р.
березень 2010 р.

    Очікування

Юрій Мельник — прихильник радикального збільшення приватного капіталу в АПК і створення прозорого ринку земель сільгосппризначення. Він вважав, що оборот землі протягом перших 10 — 20 років існування такого ринку повинен здійснюватися виключно між громадянами України.

Також він виступав за створення в Україні аграрного лобі і продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарських земель.

   Реальність

У 2009 р. сільське господарство України охрестили «рушієм економічного зростання», адже в розпал економічної кризи без банківських кредитів та в умовах зменшення державного фінансування воно не просто встояло, а й продемонструвало зростання на 3,3 % ВВП.

У 2010 р. агросектор зберіг позитивну динаміку розвитку. За 6 місяців 2010 р., порівняно з аналогічним періодом попереднього року, обсяг продукції сільськогосподарського виробництва збільшився на 3,4 %.

   Цифри

Буквально за 9 місяців 2007 р., порівняно з відповідним періодом 2006 р., середні ціни реалізації сільгосппідприємств зросли на 28,5 %, зокрема зернових культур  —  на 62 %, з них пшениці  —  на 49 %; насіння соняшнику  —  на 60 %; молока  —  на 49 %; яєць  —  на 30 %. У 2009 р. другий рік поспіль країна зібрала величезний урожай  —  близько 45 млн тонн зерна порівняно з 53,7 млн тонн у 2008 р.

   Пряма мова

Щоб не опинитися на узбіччі конкуренції, Україна повинна підвищувати якість своїх агропродуктів».

Аграрні рекорди — це цілком і повністю заслуга селян, які щодня працюють не покладаючи рук, тому що вони розуміють — від збільшення валового виробництва агропродукції виграє кожен українець».

Выполнено с помощью Disqus