Віктор Андрійович Слаута

Віктор Андрійович Слаута

січень 2004 р.
грудень 2004 р.

    Очікування

Після призначення на посаду міністр головними завданнями назвав підготовку до весняно-польових робіт, виконання програми «Зерно-2004» щодо забезпечення достатнього виробництва зерна для потреб внутрішнього ринку і для експорту, забезпечення сільгоспвиробників мінеральними добривами.

Також Слаута виступав за введення мораторію на демонтаж цукрових заводів; скасування фіксованого сільгоспподатку; введення квотування експорту зерна; прямі дотації на виробництво продукції рослинництва і тваринництва; за те, щоб виділяти бюджетні кошти тільки тим аграріям, які страхуватимуть свій урожай.

   Реальність

За словами тодішнього прем'єра Януковича, у 2004 р. завдяки ДАК «Хліб України» і Держрезерву вдалося закупити у селян близько 3 млн тонн зерна, що дало змогу утримати ціну на ринку.

Також уряд планував видати асигнування на закупівлю зерна у селян. Для цього додатково виділили 120 млн грн на закупівлю зерна Держрезервом.

   Цифри

У січні 2004 р. в Держрезерві було закладено близько 1 млн тонн зерна, ще 350 тис. тонн купила у 2003 р. держкомпанія «Хліб України».

Повідомлялося про п'ятимісячний резерв зерна з урахуванням запасів, зроблених регіонами.

Згідно з підсумковими даними Держкомстату у 2004 р. загальний обсяг виробництва валової продукції сільського господарства склав 66,3 млрд грн, що на 19,9 % (11 млрд грн) більше ніж у 2003 р.

   Пряма мова

Я б залишив 17-відсоткове вивізне мито на насіння соняшнику ще хоча б на рік, щоб подивитися, як буде розвиватися ситуація в галузі».

Отримав хороший урожай — відразу бійся низької ціни!».

Выполнено с помощью Disqus