Павло Іванович Гайдуцкий

Павло Іванович Гайдуцкий

серпень 1995 р.
червень 1996 р.

    Очікування

Павло Гайдуцький ставив собі за мету на міністерській посаді створити ефективний ринок сільськогосподарської продукції. Також він планував
розробити механізм розподілу коштів ПДВ сільгосптоваровиробникам на підтримку продукції тваринництва.

Міністр збирався вдосконалити механізм закупівлі пшениці за держконтрактом. Проплата повинна була здійснюватися за ціною, яка складеться на біржі до моменту переходу права власності, тобто до часу поставки товару на елеватор.

   Реальність

Незважаючи на загальний спад виробництва в 1995 р., збір зернових не опустився нижче позначки в 36 млн тонн (рівень 1994 р.), а урожай двох інших «стратегічних» культур — соняшнику та цукрового буряку, склав відповідно 2,8 і 30 млн тонн, що згідно зі статистикою Мінсільгосппроду по кожній з позицій на 1,5 — 2 млн вище рівня 1994 р.

Системні реформи в агросекторі втілити так і не вдалося.

   Цифри

За результатами наукових досліджень академік КІНГ ім. Д.С. Коротченка Павло Гайдуцький опублікував майже 310 наукових праць, у тому числі майже 50 монографій одноосібних і колективних, книжок і брошур. Крім того, за його участю підготовлено більше 80 методичних рекомендацій та розробок.

   Пряма мова

Ми вже пройшли той етап, коли думали, що все визначається стихійною ринковою ціною. Крім цього, величезну роль відіграє інфраструктура. Вона, звісно, має бути ринковою, але водночас і керованою. Адже ми порушуємо питання не тільки про зростання виробництва продукції «в пісок», а й про реалізацію виробленого».

Выполнено с помощью Disqus