Миколай Володимирович Присяжнюк

Миколай Володимирович Присяжнюк

березень 2010 р.
лютий 2014 р.

    Очікування

За планом Присяжнюка, земельна реформа в Україні повинна була легалізувати землевласників, впорядкувати обіг земель сільськогосподарського призначення та забезпечити продовольчу безпеку, при цьому просувати і захищати українських виробників на світових ринках.

Також він обіцяв аграріям нарощування експортного потенціалу, розвиток базових галузей сільського господарства та інфраструктури аграрного ринку, стабілізацію цінової ситуації на продовольчому ринку, поліпшення інвестиційного клімату, соціально-економічний розвиток сільських територій.

   Реальність

У 2013 р. аграрії зібрали рекордний урожай — 63 млн тонн. У проблемному тваринництві була досягнута стабілізація і зростання майже на 5 % порівняно з 2012 р.

Реалізація програми активізації розвитку економіки на 2013 — 2014 рр. дала змогу створити 7,6 тис. нових робочих місць в аграрному секторі та забезпечити надходження інвестицій у розвиток галузі в обсязі понад 12 млрд грн.

Водночас Мінагропрод України Присяжнюка не забезпечив на належному рівні виконання державної програми із збереження та нарощування поголів'я великої рогатої худоби.

   Цифри

У 2013 р. валове виробництво сільгосппродукції склало більше 253 млрд грн, а його обсяг зріс на 13,7 %порівняноз попереднім роком.До зведеногобюджету від підприємствАПКнадійшло

47 млрд грн. Екс-чиновник підозрюється у заволодінні коштами Аграрного фонду на суму майже 540 млн грн, які були виділені державою для закупівлі об'єктів державного цінового регулювання цукру-піску, наразі він перебуває в розшуку.

   Пряма мова

Успішний український сучасний фермер — це людина, яка має землю, любить і поважає її, має широкий кругозір, займається самоосвітою і використовує новітні технології, якісне насіння».

Управління в ручному пожежному режимі неприпустиме для розвитку АПК в ринкових умовах теперішнього часу».

Выполнено с помощью Disqus