Михайло Васильович Гладій

Михайло Васильович Гладій

липень 1999 р.
січень 2000 р.

    Очікування

Робота Михайла Гладія в міністерському кріслі співпала з кардинальними змінами в агросекторі. Згідно з планом уряду колективні с/г підприємства мали бути реформовані на засадах приватної власності на землю.

Усі члени КСП мали право вільно вийти з них із земельними й майновими паями, на основі яких могли створювати приватні підприємства, фермерські господарства, сільськогосподарські кооперативи. Гладій планував упорядкувати ринок землі.

   Реальність

Екс-міністр розповідав журналістам, що головною помилкою на етапі реформування АПК стало її призупинення. Він говорив, що реформа сільського господарства пройшла тільки третину шляху. У результаті аграрна галузь залишилася в аморфному стані.

   Цифри

Селянські господарства разом з харчовою та переробною промисловістю в 2000 р. сплатили державі понад 4 млрд грн податків, а в 1999 р.  —  лише 1,24 млрд грн. Галузь вперше за тривалий час виконала бюджет, зокрема за 2000 р., на 107 %.

   Пряма мова

Якщо уряд адміністративні важелі випустить з рук — обов'язково виникне проблема на споживчому ринку. Хоча я проти таких дій — тиснути на товаровиробника, зернотрейдера, жорстко обмежувати ціну або обсяги експорту».

Держава повинна взяти на себе утримання та розвиток інфраструктури. Господарник повинен тільки виробляти агропродукцію, а не перейматися проблемами клубів, дитсадків, утриманням доріг. Треба дати селянину можливість заробити».

Выполнено с помощью Disqus