Іван Григорович Кириленко

Іван Григорович Кириленко

січень 2000 р.
квітень 2002 р.

    Очікування

З отриманням міністерського портфеля Іван Кириленко обіцяв українцям досягнути продовольчої безпеки за рахунок нарощування вітчизняної харчової промисловості.

Також чиновник працював над тим, щоб не допустити падіння цін на зерно і цукор.

Уряд мав впорядкувати ринок зернових, розробивши і впровадивши ефективний механізм продажу зерна на біржовому ринку (біржі, аукціони, торгові доми) за гроші, а також запровадивши механізм закупівель зерна за заставними цінами з метою уникнення сезонних коливань цін.

   Реальність

Іван Кириленко нарікав, що в середньому населення України все ще відстає від науково обґрунтованих норм раціону харчування приблизно в 2 рази через те, що розвиток АПК значно випереджає зростання купівельної спроможності громадян.

За його словами, незважаючи на збільшення обсягів виробництва сільського господарства на 60 % у 2001 р., виручка від реалізації продукції була точно такою ж, як і в неврожайному 2000-му. В результаті цього за два роки рентабельність виробництва зерна впала в 3 рази — з 65 % до 23 %.

   Цифри

Іван Кириленко зазначав, що на момент його роботи в Міністерстві лише 15 % реформованих КСП мали сучасний менеджмент, передові технології і різнопрофільне виробництво, що диверсифікували ризики сільгоспгалузі.

За 2001 р. у рослинництві був досягнутий приріст обсягів валової продукції на 13 %, у тому числі в сільськогосподарських підприємствах  —  на 24,4 %. В Україні вперше за багато років істотно зросло виробництво в більшості галузей АПК.

У 2002 р. розмір орендної плати за землю становив2,4 млрд грн, а загальна сума нарахованої орендної плати за майно — 116,8 млн грн.

   Пряма мова

Поголів'я маточного стада зменшилося. Це матиме негативний вплив на розвиток тваринництва протягом кількох наступних років».

Выполнено с помощью Disqus