Ігор Олександрович Швайка

Ігор Олександрович Швайка

лютий 2014 р.
грудень 2014 р.

    Очікування

Швайка хотів встановити зрозумілі правила гри для бізнесу на аграрному ринку, усунути корупційні схеми, спростити дозвільну систему.

Також міністр хотів забезпечити інтерес капіталу до інвестицій, стимулювати інвесторів до розвитку всіх галузей аграрного виробництва.

   Реальність

Швайка встиг менше очікуваного. За час його перебування на посаді відбулися такі зміни:

- кадрові ротації держоператорів і відомств, що перебувають у підпорядкуванні Мінагропроду України;

- ініціював створення в Україні мережі державних лабораторій, які будуть в підпорядкуванні Держсільгоспінспекції;

- заходи з ліквідації Державного земельного банку України.

Незважаючи на розмови про скасування податкових пільг для сільгоспбізнесу, вони були збережені. Що для аграріїв вкрай важливо, адже це, по суті, єдина реальна підтримка галузі державою.


   Цифри

У 2014 р. було експортовано продукції сільського господарства на $16,7 млрд, що на 1,8 % менше показника 2013 р. Імпорт аграрної продукції у 2014 р. зменшився на 25,8 % до $ 6,1 млрд.

   Пряма мова

Головне сьогоднішнє завдання — не контролювати, не панувати в агросекторі. Наша мета — зробити механізм, який дасть змогу ринку працювати. Це свого роду встановлення правил гри».

На мій погляд, потрібно підтримувати дрібних виробників. Адже саме вони забезпечують великою мірою спокій у селах, надають робочі місця людям і наповнюють місцеві бюджети, розвивають соціальну інфраструктуру».

Выполнено с помощью Disqus