друкувати


Інвентаризація земель збільшить надходження до місцевих бюджетів — результати пілотного проекту в об'єднаній громаді

9 жовтня 2018, 10:37

Головна перевага інвентаризації земель - збільшення надходжень до місцевого бюджету. Про це у екслюзивному інтерв'ю для AgroPolit.com заявив голова Чоповицької ОТГ Михайло Філоненко.

Нагадаємо, нещодавно в Україні стартував проект із безкоштовної інвентаризації земель, який реалізує Центр розвитку земельних правовідносин в Україні.  Мета проекту – ідентифікувати земельні ділянки, які не зареєстровані в Державному земельному кадастрі, щоб у місцевий бюджет надходили всі кошти за оренду землі.

Про особливості процесу та переваги інвентаризації розповідав голова спілки Центр розвитку земельних правовідносин в Україні Леонід Корейба під час третього засідання Клубу земельних інтересів,  який відбувся у Житомирському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному «Програмою U-LEAD з Європою». Першою громадою, як проінвентаризована у рамках прокту, стала Чоповицька ОТГ, що на Житомирщині.

Однієї із головних переваг інвентаризації голова Чоповицької ОТГ Михайло Філоненко вважає збільшення надходжень до місцевого бюджету.

«Ми знатимемо, хто сплачує податки за землю, а хто їх оминає. Окрім того, ми очікуємо, що буде більш чіткий порядок у відносинах між орендарями і пайовиками, оскільки зараз є багато непорозумінь. Зокрема, багато пайовиків скаржаться нам, що в одній громаді різні ціни за пай. Хотілося б підвести все до одного спільного знаменника, більш-менш вирівняти ціни за оренду землі. Також можливе виявлення нових ділянок. Ми хотіли би бачити нових інвесторів у селі», - говорить Філоненко.

Проект інвентаризації у Чопивницькій ОТГ стартував у травні.

У нас відбулася перша зустріч із Леонідом Корейбою, де нам розповіли про проект. Потім вони зібрали інформацію і презентували нам готові карти. Ми вже отримали ці карти на руки. Все дуже зручно подано. Ділянки зображено різними кольорами, навіть є розмежування за агрофірмами, а в нашій ОТГ- 7 підприємств. Дуже зручно. Якщо треба якась інформація, достатньо відкрити карту на ноутбуці й усе видно. Кадастровий номер ділянки, кому належить пай, хто орендує, на якому масиві розташовано - тут зібрано всю інформацію щодо земельної ділянки», - додає Філоненко.

Цікаво, що у результаті інвентаризації в Чоповицькій ОТГ було встановлено, що з 3388 паїв, що є на території громади, загальною площею понад 6,6 тис. га  — третина (1006 ділянок площею 2039 га) відсутня в Державному земельному кадастрі.