друкувати


В Україні побудують унікальну сонячно-вітрову електростанцію

26 вересня 2018, 17:22

В Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України презентували унікальний не лише для нашої держави, а й для найближчих сусідніх країн проект офшорної комбінованої вітро-сонячної електростанції гігаватного класу потужності. Про це повідомліє сайт відомства.

Нагадаємо, що низка норвезьких компаній планує інвестувати в поновлювальні джерела енергії в Україні до 300-400 млн євро.

Повідомляється, що його додатковою перевагою є наявність власних балансуючих потужностей, що дозволить забезпечити більш рівномірний графік виробництва електроенергії.

 

Проект також передбачає використання суттєвої (понад 30%) частки комплектуючих майбутньої електростанції українського виробництва, що дозволить наростити високотехнологічне виробництво на вітчизняних підприємствах, сприятиме створенню нових робочих місць, зростанню доходів місцевих громад та державного бюджету загалом, – ідеться в повідомленні.

На зустрічі з представниками компанії Touchstone Capital Group Holdings Ltd також взяли участь представники ДП «НЕК «Укренерго», обговорювались перспективи масштабного залучення значних іноземних інвестицій в енергетичний сектор України, в тому числі – у відновлювальну енергетику.

Повідомляється, що реалізація таких проектів має узгоджуватись із фактичним станом та планом розвитку системи передачі і не повинна призводити до погіршення операційної безпеки режимів ОЕС України. Було вирішено в стислі терміни провести розрахунки та моделювання можливих шляхів інтеграції нових генеруючих потужностей в об’єднану електроенергетичну систему України. Це дозволить конкретизувати коло потенційних викликів, що постануть перед енергосистемою та обрати оптимальні технічні рішення для їх усунення. 

 Окрім зазначеної електростанції, учасники дискусії  обговорили ще низку інших потенційних проектів, які відповідають потребам електроенергетичного комплексу України. Зокрема,  будівництво об’єктів відновлювальної енергетики в Чорнобильській зоні відчуження, інших дефіцитних енергорайонах, створення балансуючих потужностей з використанням водневих технологій.