друкувати


Неефективність, як запобіжник від економічної кризи

7 вересня 2018, 15:16

Україна є експортоорієнтованою країною, 50% в структурі ВВП нашої держави займає експорт. А в самому експорті 60% займає зерно. Але коли починається світова криза, то в першу чергу вона зачіпає країни саме з сировинною економікою.

Про це заявив виконавчий директор The Bleyzer Foundation Олег Устенко на III міжнародної конференції Grain Ukraine 2018, яка проходить в Одесі.

Якщо йде уповільнення розвитку світової економіки, знижується попит на сировину, то цінова динаміка йде вниз. Це сильно б'є по рівню або зростання, або по рівню падіння ось цих економік, які спеціалізуються на сировинних товарах», - пояснює Олег Устенко.

Він зазначив, що, наприклад, в разі світової кризи в 2019 році, в першу чергу це відобразиться на ринку металів. Але це не означає, що динаміка цін на зерно, на сільськогосподарську продукцію також сильно просяде.

На думку Олега Устенка, в Україні є цілий ряд факторів, які в перспективі позитивно відіб'ються на економіці країни.

«Один з факторів, який зараз є негативним, але в перспективі буде працювати з плюсом – у нас є колосальний рівень неефективності. Навіть незначне вкладення в українську економіку буде давати мультиплікаційний ефект настільки великий, який ви не отримаєте ні в яких інших країнах», - говорить експерт.