друкувати


Експорт яблук збільшився майже вчетверо за перші два місяці сезону 2018/19

11 вересня 2018, 12:24

У липні-серпні 2018 року українські садівники змогли продати на експорт у 3,7 разу більше яблук, ніж у цей самий період рік тому. Про це повідомляє fruit-ukraine.org.

Нагадаємо, що у першому півріччі поточного року за Україна експортувала плодово-ягідну продукцію на $100 млн, що на 59% більше, ніж за аналогічний період 2017 року. 

В повідомленні ідеться, що з України за кордон протягом останніх двох місяців літа потрапило близько 3,3 тис. тонн яблук на суму близько $940 тис. доларів США, в той час як в липні-серпні 2017 року – лише близько 480 тонн на суму $139 тис. доларів США. Про це повідомляють аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА), звертаючи увагу на те, що середня ціна експортованого яблука в поточному сезоні значно вища, ніж рік тому.

 

Переважну частину експорту українського яблука в серпні складали різні клони яблук сорту Гала (Gala), який цьогоріч почав дозрівати в середині місяця. Крім цього сорту експортувалися також яблука літніх ранніх сортів. У липні, крім яблук літніх сортів, експортувалися досить значні обсяги яблука врожаю 2017 року. Більш високу ціну виробники змогли отримати завдяки високій якості плодів, гарному забарвленню та великій роботі з пошуку ринків збуту, яку було проведено протягом минулого сезону", – повідомили в Українській плодоовочевій асоціації (УПОА).

За прогнозами експертів Асоціації, експорт яблука в сезоні 2018/19 років може подвоїтися та скласти 80-90 тис. тонн. Водночас аналітики вважають, що врожай яблук у поточному році буде таким, що дозволив би експортувати майже вдвічі більше яблука, ніж прогнозується, однак зробити це буде складно внаслідок невідповідності сортів, що вирощуються в Україні, потребам споживачів поза межами Росії та інших країн колишнього СРСР. Іншими проблемами буде невисокий рівень оснащення виробників сучасними оптичними сортувальними лініями відповідної потужності та дефіцит якісної упаковки для яблук. Отже, скоріш за все, значна частина рекордного врожаю яблук в сезоні 2018/19 років потрапить на переробку, де, на жаль для виробників, ціни також залишаються відносно невисокими.

Позитивним моментом можна вважати лише те, що доступні ціни на яблука в поточному сезоні будуть сприяти збільшенню внутрішнього споживання цих фруктів в Україні. При цьому виробники, які мають яблука високої якості, будуть продавати основну частину продукції на експорт, оскільки внутрішні ціни будуть відносно низькими протягом всього сезону. Основними напрямками експорту українського яблука будуть країни ЄС, Близький Схід, Білорусь та Південно-Східна Азія.